Těžké, ale zasloužené vítězství

Tříbodové vítězství se nerodilo lehce, i když Přerovanky vedly už 2:0 a 13:8. Pár chyb je však vyhodilo ze sedla, začaly spíše ulívat, než tvrdě zakončovat a soupeřky se chytily. To trvalo až do poloviny čtvrté sady. Vedení 16:11 nestačilo hostům k jejímu zisku. V koncovce jim domácí tým povolil uhrát už jen čtyři body. Za zmínku stojí minimální množství zkažených podání na domácí straně. Dá se říci, že už „tradičně“ obdržel domácí kouč v druhém setu napomínání za nesportovní chování, když vehementně protestoval proti odpískanému dvojáku nahrávačky Zatloukalové.
10.kolo sobota 9.11.2019, 18:00
3:128:26, 25:18, 20:25, 25:20
Královo Pole Královo Pole
Volejbal Přerov: Domácí: Rusek, Oestreich, Kotlabová, Kukučová, Davis, Zatloukalová, libera Vaňková, Šádková. Střídaly: Semerádová, Kuželová, Řihošková, Tinklová
Královo Pole: Hosté: Grabovská, Carpentier, Podhrázká, Šunderlíková, Pavlíková, Kvapilová, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Bukovská, Šloufová

Diváci: 219

Domácí volejbalistky si v prvním setu stále udržovaly vedení a při skóre 16:11 a 19:16 nikdo z přítomných neočekával drama. Následovala však čtyřbodová šňůra hostů a rázem to by1o 19:20. Pak se oba týmy takřka pravidelně střídaly v zisku. K prvním setbolu se propracovaly Přerovanky díky odpískanému „dvojáku“. Pak se ke dvěma setbolům dostalo i Brno. První neproměnila Šunderlíková útočící do autu a druhý překazila Rusek. Na druhý přerovský setbol přišla na servis Řihošková a proměnila ho esem.

Ráz druhému setu udal povedený úvod domácích - 4:0. Brňanky zakončovaly úspěšně jen díky Carpentier, a to bylo málo. Na straně Přerova se na útoku podílely prakticky všechny hráčky a náskok devíti bodů jim mohl dodat klid. Znovu se však opakovala čtveřice bodů v řadě a po odpískání „dvojáku“ Zatloukalové (23:18) dostal trenér Radim Vlček žlutou kartu za protesty. Paradoxně to rozhodilo podávající Kvapilovou a setbol uhrála Davis.

V polovině třetího dějství se zdálo, že cesta ke třem bodům je pro domácí otevřena – 13:8. Brňanky se však po pár uhraných míčích chytily šance. Zásluhou Bukovské a Šunderlíkové zakončovaly mnohem tvrději než Přerov a vývoj otočily. Druhý setbol pak získaly díky dobrému bloku proti útoku Kotlabové z „handy“.

Ještě více se věrným přerovským fandům dýchalo za stavu 11:16 ve čtvrté sadě. Ale Přerovanky v sobě tentokrát našly sílu obrátit nepříznivý stav. Postupně se přibližovaly, a když přišla na servis nahrávačka Zatloukalová, dostaly se podruhé v setu do vedení 18:17. „Krpole“ ještě bylo dvakrát ve vedení (19:18 a 20:19), ale to byla jeho labutí píseň. Po bodovém bloku poslal kouč na servis Kuželovou, a ta už utkání dopodávala. Esem a přímým bodem z podání vybojovala mečbol a vše dokončila vydařenou ulívkou Kukučová. Tříbodová radost mohla propuknout.

Autor: Stanislav Šmidák, foto J. Pořízek

Domácí:

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Jsme rády za tři body. Trénink podání v týdnu se odrazil v menším počtu chyb. Ve třetím a částečně i čtvrtém setu jsme začaly hrát opatrně a spíše jsme ulívaly. Naštěstí jsme se v koncovce znovu zvedly a vyhrály.“

Radim Vlček (trenér VK Volejbal Přerov): „Myslím, že dnes jsme měli možná větší touhu po vítězství a jsem rád, že jsme získali tři body. Jen škoda, že jsme si v polovině třetího setu přestali věřit a nechali soupeře rozjet. Brnu se však stalo totéž ve čtvrtém setu. Nám se zvedlo sebevědomí a dohráli jsme to.“

Hosté:

Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): „Napínavé utkání rozhodly koncovky. My jsme v nich udělaly mnoho chyb a ty rozhodly.“

Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Přerov šel trochu více za vítězstvím než my. Škoda, že v prvním a čtvrtém setu přišla trochu diskutabilní rozhodnutí rozhodčích. Čekali jsme vyrovnaný zápas, a to se potvrdilo. Jenže my vedeme ve čtvrtém setu 17:13 a uděláme lehké chyby. To by se nám stávat nemělo, ale bohužel stává.“