K žádnému překvapení nedošlo, Šelmy porazily Zubřice

Hala na Kounicově ulici byla ve čtvrtek svědkem dalšího utkání UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20. V předehrávce 11. kola se proti sobě postavila družstva VK Brno a Volejbal Přerov. Šelmy z Brna v posledním zápase potvrdily, že se jim doma hraje dobře, a tak v boji o třetí výhru v sezóně čekal hostující tým nelehký úkol.
11.kolo čtvrtek 14.11.2019, 18:00
Volejbal Brno Volejbal Brno
3:025:15, 25:18, 25:22
Volejbal Brno: Domácí: Wolowicz, Nováková, Janečková, Svobodníková, Diatková, Polášková,libero Chlumská. Střídaly: Akeo, Beránková M., Benediktová, Mikysková
Volejbal Přerov: Hosté: Rusek, Oestereich, Kotlabová, Kukučová, Davis, Zatloukalová, libera Vaňková, Šádková. Střídaly: Semerádová, Řihošková, Kuželová, Tinklová

První set začaly lépe domácí hráčky. Nepříjemné podání potvrzovaly přesně mířenými útoky, které Přerov nemohl ubránit (8:3). Přerovanky navíc kupily chybu na chybu, a tak mělo Brno stále bodový komfort (13:4). Po dvou time-outech a technické chybě domácích chytly Zubřice svou šanci a s pomocí servisů a náhradních úderů pomalu mazaly vysoký náskok Šelem (14:10). Oddech na straně domácích však Brnu pomohl. Začalo znovu plnit taktické pokyny a do koncovky vstupovalo s devítibodovým rozdílem. Přerovanky už se na obrat v setu nezmohly a domácí tak zvítězily poměrem 25:15.

Začátek druhého setu byl vyrovnaný. Oba týmy se rvaly o každý bod a k vidění byly dlouhé a napínavé výměny. Trpělivou hrou a tvrdým servisem donutily hostující hráčky Brno k chybám a vytvořily si několikabodový náskok. Ten si držely až do půlky setu, kdy dostávaly obranu domácích přesně mířenými ulívkami do nesnází (15:17). Následnými třemi chybami Přerova však byl bodový rozdíl smazán a závěr setu znovu patřil domácímu týmu (25:18).

Razantní servis a obrana, jak na síti, tak v poli, táhla Brno kupředu ve třetím setu. Hostujícím hráčkám se nedařilo na přihrávce a dopouštěly se nevynucených chyb. Nebylo tedy divu, že za stavu 11:3 měl přerovský trenér Vlček vybrané oba oddechové časy. Brno svůj náskok i nadále navyšovalo, a tak mohl trenér Boula poslat na hřiště i některé hráčky z lavičky. Chyby na přihrávce, bodové útoky a nadšení Zubřic však smazaly náskok Šelem, a tak byl na Kouničce k vidění napínavý závěr třetí sady. Ten, s pomocí přesných útoků, zvládly lépe domácí hráčky (25:22) a zapsaly si tak do tabulky druhou výhru v tomto týdnu.

Autor: Klára Kuníková, foto Matouš Müller

Domácí:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Dnes jsme byly lepší ve všech činnostech. Řekla bych, že rozhodl servis a následná obrana.“

Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Dnes se nám povedlo soupeře ubránit a zároveň jsme dobře útočili. Myslím si, že jsme si dokázali naší hrou udělat pohodu na hřišti. Nespokojený jsem akorát se závěrem třetího setu, kdy jsem chtěl dát možnost hráčkám z lavičky, ale vypli jsme v hlavách a tím jsme si to znepříjemnili.“

Hosté:

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Bohužel jsme dnes nehrály vůbec dobře. Nedodržovaly jsme taktické pokyny a od toho se odvíjela hra. Ve druhém setu jsme se trochu zvedly, předváděly jsme to, co jsme chtěly a to na holky platilo. Nakonec jsme se však vrátily ke svým zbytečným chybám a holky byly jednoznačně lepší.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Dnešní utkání ukázalo rozdíl mezi oběma soupeři a hlavně mentální sílu. Znovu se ukázalo, že když v některých momentech můžeme, zpanikaříme a děláme chyby. Dnes mě nejvíc štve, že jsme prohráli na tom, že jsme nedodrželi taktiku, což budu muset znovu hráčkám vytknout.“