Po prvním setu proti PV přišel útlum

Přerovanky opět potvrdily, že jim ke spokojenosti chybí uhrát jeden set. Po zvládnuté koncovce první sady, kdy otáčely ze stavu 21:23 čtyřmi body, od druhého setu opět »zvolnily« a nechaly oslabeného soupeře rozehrát. Prokázaly sice bojovnost, když stahovaly ve třetím setu ze stavu 11:17 na 16:17, ale pak se znovu dostaly do útlumu, dílem dobrých prostějovských bloků. Ve čtvrtém dějství vedly 17:15, ale získaly pak už jen tři body a odešly poraženy.
13.kolo sobota 30.11.2019, 19:00
1:325:23, 14:25, 18:25, 20:25
Prostějov Prostějov
Volejbal Přerov: Domácí: Zatloukalová L., Kukučová, Davis, Kotlabová, Rusek, Oestreich, libera Šádková, Vaňková. Střídaly: Semerádová, Řihošková, Tinklová
Prostějov: Hosté: Nová, Kozmik, Kopáčová, Weidenthalerová, Stümpelová, Zatloukalová M., libero Slavíková. Střídaly: Baláková, Dvořáčková

V úvodu prvního setu vedly hostující volejbalistky až o čtyři body, ale Přerovanky stále bojovaly a dokázaly vývoj otočit. Ovšem ani tříbodové vedení 19:16 je neuklidnilo natolik, aby šly do klidné koncovky. Naopak vlastními chybami nabídly Prostějovu lepší pozici. Při jeho vedení 23:21 však nedokázala Kopáčová dvakrát přesně zakončit a ze zisku setu se radovaly přerovské volejbalistky.

V prostřední části druhé sady se hostující hráčky bodově odpoutaly (7:13), a to udalo další vývoj. Na straně domácích se vytratila bojovnost s výjimkou obětavého skoku nahrávačky Zatloukalové, z níž vytěžila bod Oestreich, ale byla to pohříchu ojedinělá situace. Prostějov v pohodě srovnal a dostal se do lepší pohody.

To se potvrdilo v úvodu třetího dějství, jenže tentokrát bezpečný náskok Prostějova 14:7 a 17:11, ještě neznamenal konec. Přerovanky zásluhou dobrých bloků snížily na rozdíl bodu, ovšem také soupeřky si pomohly touto činností a otupily v koncovce jejich šanci na úspěch. Symbolicky právě setbol proměnily bodovým blokem.

Start do čtvrtého setu se domácím ženám vůbec nepovedl a za stavu 1:7 to vypadalo na rychlý konec utkání. Málokdy vídaná šestibodová šňůra Přerova na skóre 9:8 však dávala jakousi naději. A bylo ještě lépe, protože šly do koncovky s dvěma body rozdílu – 17:15. Naneštěstí se dostavila série nepřesností se slabším zakončením, čehož Prostějovanky rychle využily. Zásluhou domácí kapitánky Kotlabové se ještě podařilo odvrátit jeden mečbol, ale druhý už Nová proměnila v tříbodový zisk hostů.

Autor: Stanislav Šmidák, foto J. Pořízek

Domácí:

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Nevíme, čím to je, že po vyhraném setu ubereme plyn. Přestáváme pak plnit stanovenou taktiku a srážejí nás vlastní chyby.“

Radim Vlček (trenér VK Volejbal Přerov): „Znovu se potvrdilo, že nám stačí uhrát jeden set. Takže nám nezbývá, než hrát s tímto týmem jen o záchranu. Opět jsem se přesvědčil, že některé hráčky umí spíše jen brát a neumí víc na hřišti odevzdat.“

Hosté:

Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Jsou to pro nás tři důležité body. Jsme za ně rády, protože jsme přijely v oslabené sestavě.“

Ľubomír Petráš (trenér VK Prostějov): „Pro nás jsou to velmi důležité body. Venku se dost trápíme a těžko body získáváme. O první set jsme se připravili vlastními chybami, čímž jsme si situaci zkomplikovali, a museli jsme to pracně dohánět. Myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou, přestože Přerov hrál s nasazením a odvážně. Byli jsme lepší na útoku a hlavně na blocích, a tím jsme zápas rozhodli.“