Ženy v Ostravě uhrály další set

V předehrávce 5. kola UNIQA volejbalové extraligy žen přivítala Ostrava družstvo Přerova. Domácí tým byl favoritem, protože hostující družstvo zatím ještě v letošním ročníku extraligy nebodovalo. Utkání se muselo hrát bez diváků vzhledem k opatření naší vlády a hlavně na Ostravankách se v úvodu zápasu absence tradičního kotle projevila, ale od druhého setu měly otěže utkání pevně v rukou.
5.kolo čtvrtek 8.10.2020, 18:00
Ostrava Ostrava
3:123:25, 25:13, 25:19, 25:17
Ostrava: Zemanová, Žarnovická, Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, Hrdličková, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Kašparová, Jedličková, Nečasová, Žolnerčíková
Volejbal Přerov: Zatloukalová, Kotlabová, Boudová, Diatková, Polášková, Benediktová, libera Kulová, Šádková. Střídaly: Plešingrová, Köhlerová, Semerádová

První set rozehrály lépe hostující volejbalistky (5:8), domácí tým se poprvé dostal do vedení za stavu 10:9, ale jen na chvíli (11:9). Pak Přerovanky při servisu Kotlabové otočily na 11:13 a dvou až tříbodový náskok si udržovaly do stavu 20:23. Ostrava konečně zabrala a vyrovnala na 23:23, a byť i poté dvakrát útočila, tak byla jedenkrát zablokována a jedenkrát skončil míč v autu.

Do druhého setu vstoupily domácí hráčky jako vyměněné a při servisu Kaluskové získaly vedení 5:0, které postupně navyšovaly i přes dva vybrané time outy trenéra hostů na 14:3. Kuriozitou bylo, že ty tři body byly zkažené servisy Ostravy. Set byl jednoznačnou záležitostí Ostravanek.

Třetí set začal ve stejném duchu jako druhý (6:1, 11:6), ale poté začaly Přerovanky postupně stahovat až na rozdíl jednoho bodu (13:12). Ale to bylo v setu vše, protože naopak domácí tým navyšoval postupně náskok až na 22:14 a také tento set v klidu dohrál.

Ve čtvrtém setu nastala přetahovaná o každý bod až do skóre 15:14. Za tohoto stavu se při servisu Žarnovické podařilo Ostravě definitivně zlomit odpor Přerova (20:14) a dotáhnout set i zápas do vítězného konce.

Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes jsem ráda, že se nám podařilo vrátit do zápasu po nevydařeném prvním setu. Pak už jsme předváděly volejbal, který jsme chtěly hrát.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „První set totální dortová akademie z naší strany, postupně jsme naši hru zlepšili, ale musíme hrát daleko agresivněji. Díky všem fanouškům u monitorů a těším se, že se brzy uvidíme osobně.“

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Po dobře rozehraném prvním setu jsme bohužel přestaly předvádět naši hru, kupily jsme zbytečně moc chyb a nechaly soupeře rozehrát. Bohužel od té doby, i přes občasné světlé chvilky, nás soupeř přehrál.“