ŽIJEME VOLEJBALEM!
Starší žákyně

Starší žačky splnily v kvalifikaci cíle

Druhý start do "ostré" sezóny se přerovským žákyním vydařil. V kvalifikaci krajského přeboru hrané v domácí hale splnily cíle - postup do elitní skupiny (A družstvo) a účast ve druhé výkonnostní grupě (B tým).

Áčko zahajovalo s rezervou Prostějova a bez problémů zvítězilo ve dvou setech. Následný souboj s SK UP Olomouc A ovlivnila koncovka vyrovnaného prvního setu, kterou lépe zvládly soupeřky. Porážka znamenala, že se Přerov A utkal v dodatečném utkání o postup do elitní skupiny. V něm si bez problémů poradil s Uničovem a po setech 25:6 a 25:11 si zajistil účast mezi čtyřmi nejlepšími celky kraje.

Přerovská rezerva sehrála první zápas proti Olomouci B. První set byl v její režii, ale velmi dramatická byla koncovka druhého. Nakonec ji naše holky zvládly a vyhrály 27:25. Tím už si zajistily další zápas, protože týmy na prvních a druhých místech ve skupinách se pak utkávaly v bojích o první čtyřku. V zápase s VAM Olomouc dostaly příležitost i mladší žákyně, které budou pomáhat svým starším kolegyním. Vítězství 2:1 na sety určilo za soupeře Bohuňovice. Porážka 0:2 sice mrzí, ale účast v prostřední výkonnostní skupině byl cíl, a ten se podařilo splnit.

Co se herního projevu týče, trenéry mrzí jen velké množství chyb na podání a zejména "odfláknuté" příjmy tzv. míčů "zadarmo". Zkrátka máme na čem pracovat a děvčata to ví určitě také.