Konečně za 3 body.

Konečně se věrní přerovští fanoušci dočkali prvního vítězství v extraligové sezóně. A bylo naprosto zasloužené, protože Přerovanky od začátku bojovaly, s výjimkou třetího setu, kdy odešly na příjmu. Vstup do čtvrté sady jim vyšel a soupeře už do vedení nepustily. Žlutou kartou byl v tomto dějství napomínán domácí kouč Vlček. Ale na cestě za premiérovou výhrou to přerovský celek nezastavilo.
5.kolo sobota 12.10.2019, 19:00
3:125:22, 26:24, 15:25, 25:22
Šternberk Šternberk
Volejbal Přerov: Domácí: Semerádová, Davis, Tinklová, Rusek, Oestreich, Kotlabová, Kukučová, libero Vaňková. Střídaly: Kuželová, Šádková, Řihošková, Zatloukalová
Šternberk: Hosté: Siefferien, Kofie, Gogová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovich, libero Zilberman. Střídaly: Šmídová, Ambrůzová

Diváci: 224

První set byl plný chyb na podání ze strany obou celků, ale naproti tomu se šest es v jedné sadě rovněž nevidí tak často. A právě díky podání Tinklové v závěru se Přerovanky probojovaly k prvnímu setbolu. Ten proměnila povedeným blokem kapitánka Kotlabová proti útoku Schandlové.

Také start do druhého „jednání“ se nesl ve znamení přímých bodů z podání, když tři ze čtyř prvních míčů skončily esem. Ve vedení se oba týmy takřka pravidelně střídaly a žádný si nevytvořil rozhodující náskok. S dvoubodovou výhodou šly do koncovky hráčky Šternberku (24:22), ale ani to jim na výhru nestačilo. Po bodu Kotlabové přišla na podání mladá Řihošková a set dopodávala. I když je nutné zmínit, že druhý setbol hostů se podařilo odvrátit díky velké bojovnosti domácích a na zisku dalšího bodu měla velký podíl nahrávačka Tinklová po spolupráci s kapitánkou. Řihošková setbol proměnila přímým bodem z podání.

Ve třetím setu jakoby se domácí volejbalistky lekly možného tříbodového vítězství a začaly kupit množství chyb. A také se přidala nervozita. O tom svědčí výměna, při níž vyzvala nahrávačka Kotlabovou k útoku z pipu, ale libero Vaňková ji k zakončení vlastním tělem nepustila. Málo platné byly trenérovy oddechové časy (vybral je už do stavu 5:13) a ani četná střídání významnou změnu skóre nepřinesla. Hostující celek bez problému snížil na 1:2.

Rusek otevřela čtvrté dějství znovu dvěma body ze servisu a po útoku Schandlové do autu to bylo 3:0. Šternberk pak sice dokázal srovnat na 10:10, avšak bylo to naposledy. Bojující Přerovanky už nehodlaly tři body za výhru pustit. Důkazem toho je výměna za stavu 16:14, kdy se v útoku vystřídaly tři hráčky soupeře, jenže ani jednou neprošly přes domácí blok, a pak Karabinovich nasměrovala míč do autu. Ještě před tím dostal žlutou kartu trenér Vlček za nesportovní chování, když vztekle mrštil propiskou o zem po neplnění povinností jeho svěřenkyň. První mečbol ještě „odmítla“ Rusek podáním do sítě, ale kapitánka Sandra Kotlabová už další míč položila do kurtu na straně hostů a mohla propuknout nelíčená radost z tříbodové výhry.

Autor: Stanislav Šmidák, foto J. Pořízek

Domácí:

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Jsme rády za první vítězství. Byly jsme lepší a důraznější v zakončení, zdobila nás bojovnost. Doufám, že na tuhle výhru bodově navážeme i v Ostravě.“

Radim Vlček (trenér VK Volejbal Přerov): „Jsem šťastný z první výhry v sezóně. Až na určité momenty v utkání, kdy jsme zbytečně znervózněli, jsme hráli dobrý volejbal s pěknými dlouhými výměnami. Nevím, z čeho ta nervozita pramenila. Povedl se nám tah se zařazením Řihoškové na servis v koncovce druhé sady. Celý zápas jsme hráli jako tým, a tím bychom se chtěli i nadále prezentovat.“

Hosté:

Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Utkání bylo velmi vyrovnané. My jsme se snažily tlačit servisem a povedlo se nám to až ve třetím setu. Ve čtvrtém jsme udělaly moc chyb a Přerov zaslouženě vyhrál.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Je škoda našich koncovek v prvním a druhém setu. Bohužel jsme přestali hrát volejbal a se štěstím je soupeři darovali. Ve třetím jsme se chytli a dařilo se nám. Jenže v dalším jsme začali vlažně. Přerov se dostal do vedení, a to už si udržel až do konce. Gratuluji mu k vítězství.“