Starší žákyně

Starší žákyně se v poháru posunuly o level výše

První kolo Českého poháru se konalo o víkendu v Bílovci. Mladé Přerovanky v něm nepoznaly hořkost porážky a po prvenství v této skupině postoupily do druhé nejlepší osmičky.

V hale bíloveckého gymnázia si naše starší žačky vedly v sobotu skvěle. Tři zápasy proměnily v hladká vítězství ve dvou setech. Porazily Pardubice, Uherské Hradiště i Havlíčkův Brod. Na závěr prvního dne se přesunuly do sportovní haly, kde vyzvaly domácí tým. Ačkoli oba sety skončily stejně 25:20, zejména ve druhém musely Přerovanky stahovat sedmibodový náskok, když prohrávaly 2:9. To se jim povedlo a po sobotě tedy byly bodově stoprocentní.

Nedělní program otevřelo střetnutí s Novým Jičínem. Po vyhraném setu je soupeř zaskočil kvalitním servisem. Holky znejistěly a začaly kupit množství chyb, což vedlo ke ztrátě vůbec prvního setu v tomto kole Českého poháru. V tie-breaku se však vrátily k úspěšné hře a vyhrály 15:5.

Následovalo vítězství se Znojmem ve dvou setech a jistota postupu do lepší skupiny. V závěrečném duelu s Kolínem dostaly šanci i hráčky z lavičky. Prohrály sice úvodní sadu, ale poté už se zkoncentrovaly a uzavřely úspěšný turnaj vítězně.

To znamená, že ve druhém kole poháru budou hrát ve druhé výkonnostní skupině východní oblasti. Budeme usilovat o pořadatelství, ale vše záleží také na domluvě s extraligovým týmem žen, jejichž zápas by se musel posunout do pozdějších večerních hodin.

Nyní hrají starší žákyně krajský přebor své kategorie v Prostějově (A tým) a v Uničově (béčko). V neděli pak cestují do Šumperka na dvojutkání KP kadetek.

•  autor: Eva Dufková
    autor: Eva Dufková