ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Stav série 1:0 pro Šelmy

Souboj o konečné umístění v UNIQA extralize žen, mezi týmy Brna a Přerova, začal v úterý v jihomoravské metropoli. Obě družstva odehrála vyrovnaná a těžká utkání ve čtvrtfinále, ve kterém však ani jedno z nich neuspělo, a tak byla odsouzena do závěrečných utkání o 5. – 6. místo, hrané na dva vítězné utkání. Díky lepšímu umístění po základní části měly výhodu prvního domácího prostředí Šelmy z Brna.
5-6 úterý 9.4.2019, 19:00
Volejbal Brno Volejbal Brno
3:220:25, 25:21, 22:25, 27:25, 15
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
Volejbal Brno: Domácí: Sklenářová, Boulová, Nováková, Janečková, Svobodníková, Beránková E., libero P. Pospíšilová. Střídala: Pospíšilová A.
Volejbal Přerov: Hosté: Zatloukalová, Person, Shapaval, Měrková, Svobodová, Jehlářová, libero Šádková. Střídaly: Kohoutová, Vander Meer

Diváci: 180

Komentář

Do prvního setu vstoupily týmy obdobně. Ani jednomu z týmů se nedařilo útočit „na ztrátu“, a tak byly k vidění série na podání nejprve na jedné, hned zas na druhé straně (8:8). Přerovské hráčky nakonec získaly v servisu větší oporu, když díky chybám brněnských přihrávaček odskočily na rozdíl několika bodů. Domácí hráčky sice byly lepší v obraně na síti, Zubřice ovšem ubránily více míčů v poli a měly tak více možností pro úspěšný útok. Jedním z nich proměnily i první setbol a radovaly se tak z výhry v první sadě (25:21).

Do druhého setu vstoupily o krok lépe hráčky Přerova. Dobře sehranými útoky trápily obranu domácích. S pomocí servisu Brno umazalo bodové manko a převrátilo vedení na svou stranu (12:10), ale Zubřice jim byly stále v patách. Oběma nahrávačkám se dařilo využívat první sled k získání bodu, ale byl to Přerov, kdo tentokrát tahal za kratší konec. Za stavu 23:21 Brno vyhrálo asi nejdelší výměnu v utkání a následným esem srovnalo stav na 1:1.

Třetí set byl celý v režii Zubřic. V počátku si s pomocí servisu a následného útoku vytvořily bodový náskok, který domácí hráčky, především kvůli množství nevynucených chyb, nebyly schopné umazat (3:6, 7:11, 15:20). Krátké podání a precizní obrana na síti sice pomohla Brnu v koncovce setu vyrovnat (21:21), ale dobře rozehranou sadu si již Přerov nenechal vzít a zvítězil poměrem 25:22.

I čtvrtá sada byla z počátku v režii hostů. Dobrý servis stále trápil brněnské přihrávačky a pestré útoky hostů následně trhaly i obranu domácích. Za stavu 11:18 z pohledu domácích vše nasvědčovalo tomu, že si Zubřice povezou na domácí palubovku vítězství 3:1, ovšem to Brno nedopustilo. S pomocí tvrdého servisu a následného přesně mířeného útoku nejdříve stáhly bodový rozdíl (21:23), nedovolilo Přerovu proměnit dva mečboly a výhrou ve čtvrtém setu si vynutily zkrácenou sadu.

Tie-break začal vyrovnanou hrou. Oba týmy se rvaly o každý bod a diváci v hale tak mohly sledovat dlouhé a napínavé výměny. Strany za stavu 8:6 otočil Přerov, ale bodový náskok se mu rázem rozplynul. Razantní servis a především bodové bloky Šelem dostaly domácí hráčky před Zubřice a k dispozici tak měly celkem pět mečbolů. Hostující hráčky však dobře rozehraný zápas nechtěly ztratit a i za nepříznivého stavu bojovaly a dotáhly se až na rozdíl jediného bodu. Ten na svou stranu nakonec získaly domácí hráčky (15:13) a zvítězily tak v prvním utkání o 5. – 6. místo poměrem 3:2.

Autor: Klára Kuníková

Ohlasy trenérů

Domácí:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „V utkání rozhodl servis. Dnes snad ani nebudu hodnotit zápas, jen je mi líto, že někdo vymyslel boj o páté a šesté místo. Nikdy to nebylo a je škoda, že se to zavedlo právě teď.“

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Dnes rozhodla naše větší odvaha na servisu v závěru utkání.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Byl to vyrovnaný zápas, který jsme měly vyhrát 3:1. Škoda čtvrtého setu, ve kterém jsme vedly asi 18:11. Asi je to naše prokletí, že nedotáhneme dohrát sety do konce. No a zároveň to byl náš asi třetí dobře rozehraný tie-break, který jsme nezvládly. Je to obrovská škoda. Bohužel se budeme muset vidět znovu v pátek v Brně, i když jsme to chtěly pouze na dvě utkání. Děkuji fanouškům, děkuji Aničce.“

Michal Derych (trenér Volejbal Přerov): „Dnes jsme mohli vidět bojovné a vyrovnané utkání. Chtěli jsme to vyhrát především pro trenéra (Radim Vlček), který má zdravotní problémy, ale bohužel se nepodařilo. Zítra nás však čeká odveta a jdeme do toho znovu.“