Starší žákyně

Výkon žákyň v poháru skvěle vygradoval

Druhé kolo Českého poháru starších žaček se odehrálo o víkendu v Přerově. Ještě před startem přišla omluvenka z Dolního Újezdu, který zaskočila karanténa. Mezi sedmičkou účastníků obsadily mladé Přerovanky čtvrté místo.

Turnaj odstartovaly smolnou porážkou s Turnovem, kterému stačilo spíše průměrně podávat, zatímco našim děvčatům se v této činnosti moc nevedlo a spolu s horším příjmem to vyústilo v porážku ve dvou setech. Následovaly hladká výhra se Svitavami 2:0, a podobně se vedlo, ovšem s opačným rezultátem proti tradičnímu soupeři, Prostějovu. Opět tu byly velké problémy na přihrávce a soupeřkám stačilo jen podávat. I když se to ve druhém setu mírně zlepšilo, na zisk bodů to nestačilo.

Sobotní den pak zakončil souboj s lídrem krajského přeboru, VK UP Olomouc. První sada se stala kořistí favoritek, ale přerovské žačky nechtěly zakončit den s pasivní bilancí. Přestaly tolik chybovat, a po napínavé koncovce druhého dějství vyhrály i tie-break.

Nedělní program odstartoval zápas s Novým Jičínem. Znovu utrápený výkon, ale na protivníka, kterého zdobí dobrá hra v poli, nakonec stačil na vítězství 2:0. S jistotou udržení pak nastupovaly proti favorizovanému Zlínu. Sestava přerovského týmu doznala značných změn. Hráčky z lavičky nedokázaly solidně přijímat, a to vedlo k porážce 8:25. Do druhého setu se vrátila takřka základní sestava, ale málokdo očekával nějakou velkou změnu. Avšak opak byl pravdou. Naše žačky jako mávnutím kouzelného proutku začaly neuvěřitelně bojovat, zlepšily servis i útočné zakončení a po výhře 25:19 se šlo do rozhodujícího třetího jednání. V něm přerovské družstvo takřka stále vedlo. Šance na vítězství v koncovce trochu svazovala ruce, ale holky to dokázaly, nejtěsnějším poměrem zvítězily 15:13, a sesadily Zlín z prvního místa.

Samy pak ve druhé výkonnostní osmičce skončily na čtvrté příčce.

V neděli budou hrát opět krajský přebor kadetek v Prostějově a první prosincovou sobotu hostí elitní skupiny krajského přeboru, v níž se utkají oba přerovské týmy, A i B, v hale v Kouřilkově ulici.