Žijeme volejbalem
Zápas

Šelmy splnily roli favorita

Vůbec první zápas roku 2021 v ženské extralize přinesl souboj týmů Brna a Přerova. Hostující celek má ve své soupisce řadu bývalých Šelem, za ně nastoupila letos poprvé také nová posila Pavla Šmídová.
12.kolo sobota 9.1.2021, 15:30
Volejbal Brno Volejbal Brno
3:125:13, 20:25, 25:13, 25:23
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
Volejbal Brno: Domácí: Šmídová, Janečková, Marková, Mikysková, Sklenářová, Širůčková, libero Chlumská. Střídaly: Podhrázká, Faltínová, Nováková
Volejbal Přerov: Hosté: Semerádová, Boudová, Zatloukalová, Kotlabová, Benediktová, Diatková libera: Kulová, Horská. Střídaly: Šádková, Zajícová, Köhlerová, Pavlová, Dlouhá

Komentář

Brněnské hráčky hned od začátku utkání potvrzovaly svou roli favoritek. Dařilo se jim na podání i na útoku, pět ze šesti pobídek od nové nahrávačky domácích Pavly Šmídové dokázala složit blokařka Anna Širůčková, dařilo se i Simoně Janečkové. Hostujícím hráčkám se útočně příliš nedařilo, navíc si připsaly řadu chyb. Brno vyhrálo první sadu 25:13.

V druhé sadě šel útok Šelem výrazně dolů. Za Přerov zavelela k obratu kapitánka Sandra Kotlabová – po jejích útocích a chybách Brna byl stav 9:15. Slibně rozehranou sadu dokázaly hráčky Radima Vlčka dotáhnout do vítězného konce a srovnaly stav utkání na 1:1 na sety.

Svěřenkyně Ondřeje Bouly se dokázaly otřepat z prohraného setu a ten třetí dokázaly opět jednoznačně získat. Hostující tým se dopouštěl řady chyb především na útoku a domácím tak výrazně pomohl k zisku sady poměrem 25:13.

Třetí set byl velmi vyrovnaný. K vidění byl dobrý výkon univerzálních hráček na obou stranách – Přerov táhla Tereza Diatková, která zaznamenala hned 8 bodů, na straně domácích se naopak zlepšila Soňa Mikysková. Po útoku ze zóny šest, který poslala hostující Šádková do zámezí, se z první výhry v roce 2021 radují hráčky Brna. Nejvíce bodů v utkání nasbírala domácí Simona Janečková (19 bodů, 38 % na útoku, 3 esa a 3 bloky), za Přerov pak nejvíce bodovala Tereza Diatková (18 bodů, 38 % na útoku a 1 eso).

Autor: Matouš Müller