Královo Pole Královo Pole
Volejbal Přerov: Klára Šrámková, Alicia McClellan, Aneta Köhlerová, Michaela Dlouhá, Michaela Zatloukalová, Tereza Baláková, libero Barbora Šádková. Střídaly: Šárka Semerádová, Tereza Daňková, Lucie Zatloukalová, Latoya Hutchinson
Královo Pole: Magdalena Bukovská, Tereza Hrušecká, Ela Koulisiani, Borrero Moreno, Denisa Pavlíková, Jzanasia Sweet, libero 1 Daniela Digrinová, libero 2 Lucie Šmardová. Střídaly: Simona Jelínková, Hana Judlová, Zuzana Kamasová, Kateřina Kuniková, Romana Pavlicová, Lucie Veselá

Komentář

Absence dvou hráček základní sestavy přerovských volejbalistek byl jedním z faktorů, který ovlivnil vývoj celého utkání. Oslabený domácí tým od začátku prvního setu bojoval s příjmem, jenž jim znesnadnily skvěle podávající hráčky Králova Pole. I přes taktické pokyny udělené při time-outech domácích se nepodařilo nabuzené a bez chyb hrající volejbalistky Brna zastavit. Postupně narůstající náskok hostí se zastavil na skóre 14:25.

Do druhého setu nastoupily domácí Zubřice s větším odhodláním a přiostřeným servisem, díky kterému se dostaly několikrát do vedení. Zlepšily i příjem, což vyústilo ve větší počet úspěšných útoků. Přetahování o vedení v druhém setu nakonec utnula sedmibodová šňůra úspěšně podávající Eleny Moreno, která od stavu 15:15 prakticky rozhodla druhou sadu (16:25).

Třetí set byl ve znamení enormní snahy domácích hráček s výsledkem něco udělat, avšak kvalita byla na straně hostujících Brňanek. Velmi pohotové bloky a přesné útoky hostujícího týmu se staly rozdílovým faktorem celého utkání. Po setech 14:25, 16:25 a 10:25 tak Královo Pole mohlo slavit jednoznačnou výhru 3:0 na sety.