Archiv

V lednu 2023 vyšly tyto články:

8.1.1. kolo minižactva v OlomouciRadana Dokoupilová
8.1.Na KP Brno ženy stačily jen první setKPO - PRE 3:0, 15.kolo | Barbora MertováVolejbalová UNIQA extraliga žen vstoupila mezi svátky už do svého 17. kola. Královopolské hráčky přivítaly doma Přerov, který je v letošní sezóně už jednou dokázal potrápit. Že je tým Radima Vlčka při chuti, ukázal v koncovce první sady, k vítězství ji ale dotáhnout nedokázal, a tak se Královo Pole ujalo vedení 1:0 na sety. V následujících dvou sadách už pak o převaze favorizovaného Brna nebylo pochyb a svěřenkyně Erika Nezhody si po výhře 3:0 připsaly do tabulky zasloužené tři body
8.1.Na závěr roku vítězství na palubovce ŠternberkaSST - PRE 2:3, 16.kolo | Libor SvobodaVe vyrovnaném utkání družstev z konce tabulky nakonec po pětisetové bitvě domácí hráčky získaly jeden bod a hráčky Přerova si odváží body dva.
15.1.Ženy podlehly ŠelmámBRO - PRE 3:0, 17.kolo | Matouš MüllerDomácí Šelmy čekal 5. ledna druhý z celkem pěti po sobě jdoucích domácích zápasů. Na rozdíl od posledního s Prostějovem byly domácí hráčky jasným favoritem, Přerov doposud na hřištích soupeře ubojoval jedinou výhru.
15.1.Dohrávka 20. kola DNI - PRE 3:1, 18.kolo | Michal VavákVe sportovní hale Klimeška v Kutné Hoře odehrály domácí Ukrajinky první zápas v novém roce a zároveň poslední na kutnohorské palubovce v základní části soutěže UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23. Zápas týmů z odlišných konců tabulky skončil dle předpokladů, Dnipro zaváhalo pouze v prvním setu, ale nakonec jasně porazilo Přerov 3:1.
15.1.Pěkný domácí zápas žen na úvod rokuPRE - LBV 1:3, 19.kolo | Ondřej MarečekV rámci 20. kola UNIQA extraligy žen přijel do Přerova favorizovaný Liberec, který si ve čtvrtek připsal cennou výhru v rámci osmifinále CEV Cupu s maďarským týmem Szent Benedek Balatonfüred, a možná i proto nenastoupil do začátku zápasu s nejsilnější sestavou. Toho domácí Zubřice využily, když se ujaly vedení 1:0 na sety. Zlomový okamžik celého utkání nastal pravděpodobně v nervy drásající koncovce druhého setu, kde se Přerov mohl ujmout překvapivého vedení 2:0. Liberec ovšem ukázal svou kvalitu a možná i více zkušeností z evropských pohárů, zvítězil 27:29, kdy klíčové body svému týmu připsala zkušená univerzálka Kvapilová. Třetí sada byla pro hráčky Dukly jednoznačná a skvělé domácí publikum čekalo, zda se Zubřice dokáží ve čtvrtém setu vrátit do zápasu a poslat ho do tie-breaku. Tam i přes jejich velkou snahu nedokázaly hráčky z města pod Ještědem přehrát, a prohrály tak v krásném zápase před tradičně skvělou kulisou místní Městské sportovní haly 1:3 na sety.
18.1.Extraliga U22 Uherské HradištěJan Moravčík
23.1.4. turnaj Extraligy kadetekMiroslav Lakomý
23.1.Prokletí 2. skupinyLena Oborná
23.1.Poslední utkání základní skupinyOVA - PRE 3:0, 20.kolo | Miloš MatulaHokejovou terminologií řečeno dneškem skončila druhá třetina základní části. Hned příští sobotu bude následovat třetí třetina, která bude rozlosována podle tzv. Bergerových tabulek. Každý tým čeká tedy ještě dalších deset zápasů, které rozhodnou o nasazení do play-off. Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný a dramatický, a stejně jako v Přerově se z vítezství radoval tým Ostravy.