ŽIJEME VOLEJBALEM!

Archiv
V listopadu 2022 vyšly tyto články:

28.11.Derby v Krajském přeboru vyhrály naše děvčata | Dominika Crhová
26.11.Bohužel z Frýdku děvčata body nevezouSFM - PRE 3:1, 12.kolo | Natalie RadivojevičováK dnešnímu utkání proti sobě nastoupila družstva, která mají k sobě tabulkově velmi blízko a oběma by se body do extraligové tabulky rozhodně hodily. Nakonec všechny body zůstávají doma.
24.11.Pořádali jsme Český pohár žákyň Petr Plaček
19.11.Bojovný výkon stačil jen na bodPRE - UPO 2:3, 11.kolo | jméno neznáméV rámci 12. kola UNIQA extraligy žen se v Městské sportovní hale v Přerově utkaly v hanáckém derby týmy Přerova a Olomouce. Postavení v tabulce favorizovalo hráčky UP, které necelých 48 hodin zpátky zvítězily v domácí hale právě nad Přerovem 3:1 na sety. Zubřice tak měly o motivaci postaráno – vrátit Olomouci porážku zpět. Do utkání lépe vstoupily olomoucké volejbalistky, když se po vyrovnaných setech ujaly vedení 0:2 na sety. Přerovanky, které hnalo kupředu místní bouřlivé publikum, ovšem zbraně nesložily a odvážnou hrou se dokázaly vrátit do utkání, vyrovnat na 2:2 a vynutit si rozhodující tie-break. V něm rozhodovaly opravdu maličkosti, ale vyhrát mohl samozřejmě pouze jeden tým, kterým nakonec byl ten olomoucký. Domácí i hostující děvčata si po utkání vysloužila zasloužené ovace ve stoje od zaplněné přerovské haly.
18.11.Dobrý výkon žen na body nestačilUPO - PRE 3:1, 1.kolo | Adam FritcherV dohrávaném 1. kole extraligy volejbalistek hostila Univerzita Palackého tým Přerova. Vysokoškolačky i přes kolaps v druhém setu zvládly úlohu favorita, zvítězily 3:1 a díky zisku tří bodů jsou v extraligové tabulce třetí.
14.11.Extraligový turnaj U20 v OstravěLena Oborná
13.11.Jednoznačná výhra ukrajinských mistryňPRE - DNI 0:3, 8.kolo | Václav HavlíkJednoznačná bitva vyzněla jasně pro hostující hráčky, které nedaly oslabeným Přerovankám jedinou šanci a bez větších problémů si došly pro pohledné vítězství.
13.11.Prohra s Libercem mrzíLBV - PRE 3:0, 9.kolo | Olga RoháčováLiberecké hráčky si z posledního venkovního zápasu v Prostějově dovezly alespoň bod a zatím jsou na 3. místě v extralize. Naproti tomu přerovské hráčky v posledním domácím utkání proti týmu Dnipro prohrály 0:3 a v extralize jim zatím patří 9. místo. Liberecká Dukla nakonec obhájila domácí vítězství a vyhrála 3:0.
9.11.Přerov EX – U22ZJan Moravčík
7.11.Po třech bodových zápasech ženy nebodovalyPRE - BRO 0:3, 7.kolo | Ondřej MarečekV rámci 8. kola UNIQA extraligy žen zavítal do Přerova tým brněnský Šelem. Přerov, který v úvodu sezóny prožívá vzestupnou formu, když v posledním utkání dokázal na domácí půdě přehrát tým Šternberku a zlomit tak prokletí extraligového vítězství téměř po dvou letech, čekal určitě lepší utkání než to, které dnes v Městské sportovní hale předvedl. Zápas mohlo do značné míry ovlivnit zranění přerovské blokařky McClellan, která je pro Zubřice klíčovým prvkem jak na útoku, tak v obraně. Přesto je třeba dodat, že Šelmy dnes zvítězily v Přerově naprosto zaslouženě. Po celou dobu, až na krátké pasáže, kdy domácí hráčky kousaly a dostaly se i do čtyřbodových rozdílů, které ovšem nedokázaly efektivněji zužitkovat, držely Brňanky utkání ve svých rukou a zaslouženě zvítězily.
7.11.Extraliga kadetek ve StřešovicíchLibor Kubík
3.11.Plný počet bodů před plnou halouPRE - SST 3:1, 6.kolo | Ondřej MarečekV rámci 7. Kola UNIQA Extraligy žen se proti sobě postavily týmu ze spodu tabulky. Nicméně je třeba zmínit, že hostující Šternberk odehrál zatím pouze 2 utkání a domácí Přerov, který po loňské neúspěšné sezóně, kdy nezískal ani bod, v posledních dvou utkáních potrápil favority, když sahal po vítězstvích za 3 body jak v Prostějově, tak doma s brněnským Královým Pole, nakonec však smolně prohrál vždy v tie-breaku. I tak pro něj byly 2 body z těchto dvou utkání velice cenné a dnes na to chtěl navázat proti Šternberku. To se mu povedlo náramně a před bouřlivou domácí kulisou zvítězil 3:1 na sety, když dramatizaci výsledku dopustil jen ve třetím setu, který ztratil 20:25. Po téměř dvou letech tak zakusil vítězství v extraligovém zápase, které pro něj bude do startu nové sezóny zcela jistě velkým nábojem.