Útok na 6. místo.

Nadstavbovou část extraligy odstartovalo Královo Pole na domácí palubovce ve zbrusu nových dresech, štěstí jim ale proti Přerovu nepřinesly. Ze zaslouženého vítězství 0:3 na sety se totiž v Brně radoval v sobotu tým Radima Vlčka.
19.kolo sobota 9.2.2019, 18:00
Královo Pole Královo Pole
0:322:25, 18:25, 15:25
Královo Pole: Domácí: Fricano, Pavlíková, Kvapilová, Šloufová, Skiba, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Nichol, Podhrázká, Kopáčová
Volejbal Přerov: Hosté: Person, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Vander Meer, Zatloukalová, libero Vaňková. Střídaly: Zajícová, Kohoutová, Krejčířová

Diváci: 100

Přerov své soupeřky v úvodu zaskočil rychlým vedením 2:9 a vedení si držel až do koncovky setu. Za stavu 10:20 to už vypadalo na jasnou výhru hostujících, při podání Taylor Fricano se ale Brno dokázalo na Přerov těsně dotáhnout (20:21), a závěr sady zdramatizovat. KP Brno skóre poté i srovnalo na 22:22, přerovský tým byl ale v následujících třech výměnách bezchybný, a set nakonec přece jenom uhrál pro sebe.

Hostující to povzbudilo a v dalším dějství to byly opět přerovské hráčky, kdo těžil při přesném servisu Venduly Měrkové z bodové převahy (2:7). Přerov pokračoval ve svém rytmu i dál (12:20) – domácím se za tohoto stavu sice povedlo připsat čtyři body (16:20), na víc však už Brno nestačilo. Přerov tak druhý set vyhrál poměrem 18:25.

Třetí sada měla podobný začátek – přerovské vedení 4:9 a naopak chyby na straně domácích, které znamenaly time out. Megan Vander Meer po něm připsala přímý bod z podání (4:10) a rozjetý Přerov už se pak domácím zkrotit nepodařilo (7:14, 9:20). Hostující volejbalistky si po výhře 18:25 z Brna odvezly zasloužené tři body.

Autor: Barbora Mertová

Domácí:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Přerov tu dnes odehrál výborný zápas a my jsme na něj nestačily. Škoda koncovky prvního setu, mohlo to být jinak, kdybychom ji zvládly.

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Utkání se nám dnes bohužel vůbec nevydařilo.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Dnes jsme rozhodně vyhrály kolektivním výkonem, bojovaly jsme, co to šlo. Pak přišla naše klasická koncovka, ale konečně jsme to prolomily a v prvním setu zvítězily. Celou dobu jsme si věřily, to, co si říkáme, jsme konečně dělaly i na hřišti. Jsme rády za tři body.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Myslím, že dnes jsme opravdu zaslouženě vyhráli 3:0. Celý zápas jsme vedli, ještě že jsme zvládli koncovku první sady, protože jsem holkám říkal, že mám zase tisíc šedivých vlasů, ale byl to jediný moment, kdy nás Královo Pole dotáhlo. Jinak jsme hráli pestřejší hru, byli jsme bojovnější, pohyblivější v poli a skvěle jsme servírovali. Jsem spokojený a dnes budu po dlouhé době chválit.“