Zubřice dál drtí soupeře

Letošní sezóna je pro domácí klub zatím špatná, ale pořád je šance ji napravit. S Přerovem se letos Ostrava utkala dvakrát a vždy vyhrál hostující celek, tak se to pokusily Ostravanky změnit. Herní projev byl nejlepší za poslední dobu, ale bodový zisk z toho nebyl, protože Přerov byl v koncovkách sebevědomější a důraznější.
20.kolo sobota 16.2.2019, 16:00
Ostrava Ostrava
0:321:25, 24:26, 22:25
Ostrava: Domácí: Zemanová, Lukáčová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Žonerčíková, libera Chevalierová, Červenková. Střídaly: Poláchová, Faltínová, Zedníková, Kašparová
Volejbal Přerov: Hosté: Person, Jehlářová, Měrková, Svobodová, Vander Meer, Zatloukalová, libero Vaňková. Střídaly: Zajícová, Kohoutová, Shapaval

První set byl naprosto vyrovnaný až do stavu 21:21, žádný z týmů si nevybudoval větší náskok než dva body. Ale pak přišla na servis hostující Měrková a i díky chybám domácích získal Přerov s přehledem první set.

Druhý set začal pro Ostravanky katastrofálně (1:7), ale nesložily zbraně a postupně náskok snižovaly (3:7, 6:8, 11:12) a záhy se ujaly vedení 15:14 a ještě 19:18. Tato přetahovaná o každý míč trvala až do stavu 22:22, kdy domácí hráčky míč „zadarmo“ nezpracovaly a pak udělaly chybu při útoku a dovolily hostům dva setboly. Oba Ostrava odvrátila, jeden i díky neodpískání jasného „dvojáku“ domácí nahrávačky. Přerovanky samozřejmě vehementně protestovaly, takže musely dostat žlutou kartu, ale jejich rozčílení se nikdo nemůže divit. Posuzování nečisté hry byla velká slabina hlavního rozhodčího (na obě strany). Když se situace uklidnila, tak Přerov dobře zaútočil a posléze i zablokoval a bylo vymalováno.

Ve třetím setu předvedly domácí volejbalistky opět tragický začátek 3:9, 9:15. Opět začaly náskok stahovat (12:15, 14:16), ale hostující tým si aspoň dvojbodový náskok hlídal a i když za stavu 20:22 útočila Ostrava, tak opět nedůrazně a Přerov zaslouženě získal třetí set a tím i celý zápas.

Autor: Miloš Matula, foto Oldřich Holcman

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Myslím, že to nebylo špatné utkání, ale 3x jsme prohrály koncovku díky nedůrazu a chybám. Ve dvou setech jsme nechytly začátky, a i když jsme výrazné ztráty dotáhly, tak si to pak soupeř pohlídal.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme byli nedůrazní v koncovkách a soupeři jsme zápas ulehčili spoustou nevynucených chyb hlavně v útoku. Přerov vyhrál zaslouženě.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „V první řadě jsme rády za tři body. Ve všech setech jsme si vybudovaly bodový náskok, ale soupeř nás vždy dotáhl, naštěstí všechny koncovky jsme zvládly a odjíždíme s vítězstvím, pro které jsme si přijely.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Spokojenost se třemi body, ale zápas nebyl jednoduchý, domácí tým byl houževnatý, „solil“ servis, ale nevydržel celou dobu. Myslím si, že jsme udrželi déle poměr kvalitní servis a přihrávka a to rozhodlo. Líbila se mi atmosféra v hale, diváci fandili za každé situace.“