Juniorky A

Juniorky ovládly závěrečný turnaj své sezóny

Ve čtyřech utkáních nepoznaly hořkost porážky a udržely si extraligu i pro nadcházející ročník. Postupně zvítězily nad týmy Frýdku-Místku 3:0, v dalším utkání sobotního programu porazily Mikulovu 3:0. V prvním nedělním utkaní zaváhaly pouze v prvním setu, jinak přehrály Lvi Praha a zvítězily 3:1. V závěrečném utkání se utkaly s týmem Prostějova, který do té doby taky neztratil ani bod. Ve skvělé divácké kulise byly naše hráčky lepší, bohužel promarnily osmibodový náskok, který měly v prvním setu a koncovku nezvládly a prohrály 23:25. Další dvě sady byly ve stejném duchu s tím rozdílem, že koncovky naše hráčky si náskok udržely a vyhrály 25:20 a 25:15. Čtvrté dějství bylo opět vyrovnané až do stavu 10:10, kde naše hráčky udělaly pár nevynucených chyb a utkání šlo do tiebreaku. Od začátku tiebreaku naše juniorky udržovaly náskok čtyř a více bodů a vyhrály zápas 3:2.

Vyjádření trenéra: "Já jsem spokojený. Ve třech utkáních jsme předvedli velmi slušné výkony. Třešnička na dortu je, že končíme sezónu vítězstvím nad silným Prostějovem. Zároveň bych chtěl pochválit celé družstvo, že i když příprava na tento turnaj byl dlouhá (6 týdnů), věnovaly se jí všichni bez výjimek naplno."

•  autor: Aneta Köhlerová
    autor: Aneta Köhlerová