ŽIJEME VOLEJBALEM!
Starší žákyně

Starší žákyně vstoupily do Krajského přeboru kadetek

V sobotu 10. září vstoupily starší žákyně hrající pod hlavičkou U-16 do krajské soutěže kategorie OLK - U - 18. Tato soutěž herně doplňuje portfolio soutěží starších žákyň a to krajský přebor U - 16 a Český pohár U - 16. V průběhu sezóny se zde budou ohrávat vedle ,,starších,, i loňské mladší žákyně, kterým zápasové zatížení chybí hodně citelně.

Do Přerova přicestoval celek KRS Uničov a hned od prvního hvizdu rozhodčího bylo poznat, že přerovské žákyně hrají proti starším a zkušenějším hráčkám. První zápas byl kromě druhého setu v režii Uničova. U přerovských byla vidět zápasová absence z minulé sezóny i krátký čas přípravy na sezónu, která podle mého názoru začala hodně brzy. Přerov : KRS Uničov 1:3 (-22,18,-21,-11).

Druhý zápas začal úplně jinak. Přerovské holky zlepšily servis, přihrávku a přestaly se bát útočit a najednou tu bylo překvapení a vedení 2:0 na sety (25:23, 25:23). Třetí set jsme smolně prohráli (23:25), ale čtvrtý set byl již opět ve znamení zlepšeného výkonu (25:22) a celý zápas šel za Přerovem. Přerov : KRS Uničov 3:1 (23,23,-23,22)

Všiml jsem si na turnajích určitém poklesu soustředění a herní stability po vyhraném prvním setu. Zde jsme proti papírově silnějšímu soupeři byli schopni uhrát koncentrovaně i další sety a radovat se tak z výhry v celém zápase. Jsem rád, že mohu pochválit hráčky za dobrý výkon a bojovnost v obou zápase.

K dalšímu zápasu vyjíždí žákyně v sobotu 17.9. 2022 do Šumperku.

Příležitost se podívat a povzbudit budou mít všichni volejbaloví příznivci, kamarádi, rodiče a příbuzní v neděli 2.10.2022 na přerovskou hale u zimního stadionu od 10:00 hod., kde hrajeme s VK UP Olomouc.