Juniorky A

Kvalifikační turnaj EX – U20 v Praze

V sobotu 24.9. se náš tým juniorek v brzkých ranních hodinách vypravil na svůj první extraligový turnaj do Prahy, kde nás čekali naši soupeři TJ Sokol Šternberk, VK Prostějov a PVK Olymp Praha. Prvním naším soupeřem byl TJ Sokol Šternberk, nad kterým náš tým zvítězil 3:0, ale i přes tento jasný výsledek jsme nebyly spokojeny s naším výkonem, byl nekoncentrovaný a s velkým počtem chyb na podání. Našim druhým protivníkem byl tým VK Prostějov, na který jsme si věřily, ale bohužel jen během 1. setu do stavu 21:16 pro nás. Následně přišla jedna zbytečná chyba, kterou jsme nastartovaly soupeře, a zaslouženě zvítězil 25:22. Tato nevydařená koncovka nás dostala do kolen, a už jsme nebyly schopny podat kvalitní výkon, který by zápas obrátil v náš prospěch, a prohráváme tak 0:3. V neděli nás čekal poslední a nejtěžší soupeř domácí tým PVK Olymp Praha, který neztratil ani jeden set v předchozích dvou duelech. V tomto utkání jsme mohly jen překvapit či aspoň soupeře potrápit, ale bohužel se tak nestalo. Byl to nejhorší výkon našeho týmu za celý turnaj, který zajistil týmu Olympu hladké vítězství 3:0.

Hodnocení Lena Oborná (trenér):

I přesto, že jsme porazily tým Šternberka, tak jsem z celkového výkonu našeho družstva velmi zklamaná. Obrovský počet chyb na podání, špatná organizace jak v obraně, na přihrávce, tak i na síti. Téměř žádná komunikace mezi hráčkami, ale především bez chuti bojovat, jen sklopené hlavy. Pokud i takto vstoupíme do dalších turnajů, nemůžeme počítat s tím, že zvítězíme. Abych nemluvila jen o negativech, tak bych chtěla pochválit blokařku Lauru Lajzovou, jenž působí u kadetek, a která své první působení u juniorek zvládla velmi dobře.

Příští kolo extraligového turnaje U20 se bude odehrávat ve dnech 8. – 9.10. 2022 na domácí palubovce. PŘIJĎTE PODPOŘIT NÁŠ TÝM!!!