ŽIJEME VOLEJBALEM!
Články mládež

Krajský přebor mladších žaček

V pořadí pátým kolem pokračoval krajský přebor mladších žaček. Přerovská družstva A a B se sešla ve skupině B, která měla v tělocvičně ZŠ Želatovská velmi zajímavý a napínavý průběh. Na konec o postupujícím musel rozhodnout až poměr míčů.

Béčko v prvním duelu přehrálo áčko, poté podlehlo v tie-breaku Šumperku a na závěr si poradilo se Šternberkem ve dvou setech. Přerovský A tým bohužel ve druhém duelu dovolil Šternberku po jasně vyhraném prvním setu srovnat na 1:1, ale v závěrečné sadě byl o trochu lepší. Prohraný první set v posledním zápase turnaje se Šumperkem je připravil o šanci bojovat o postup mezi nejlepší čtveřici kraje. Přesto si připsal vítězství 2:1 na sety. Ale ani to nestačilo, aby postoupily kolegyně z béčka. Jen o pár míčů lepší výsledek posunul do A skupiny Šumperk.

Céčko hrálo v České Třebové a poradilo si jen s domácími volejbalistkami. Předtím podlehlo Olomouci B po dvou zcela odlišných setech a na závěr nestačilo ne rezervu Prostějova.

Příští neděli se v Měststké sportovní hale představí všechny týmy této kategorie. Začátek turnaje je v 9 hodin.