Bojovný výkon žen bohužel nestačil ani na bod

V dohrávce 11. kola UNIQA Extraligy žen zavítal do Přerova tým TJ Ostrava. Přerov nezvládl začátky setů a potom musel dotahovat. V koncovkách vyrovnané utkání plné hezkých obranných zákroků a velké bojovnosti, ale zároveň i spousty chyb a bodových sérií na jednu i na druhou stranu, skončilo lépe pro Ostravu.
10.kolo čtvrtek 1.12.2022, 18:00
1:319:25, 25:23, 24:26, 24:26
Ostrava Ostrava
Volejbal Přerov: Atanasova, Lazárková, McClellan, Kovačić, Dlouhá, Zatloukalová, libero: Kulová, Horská střídaly: Köhlerová, Hůsková, Baláková
Ostrava: Chládková, Vytisková, Buvinić, Hadáčková, Skřivanová, Bauerová, libero: Jančová, Tobiášová, střídaly: Jasečková, Kašparová

Ostrava se hned od začátku utkání dostala do vedení až do stavu 9:4. Potom zase přišla série bodů Přerova. Ale bohužel stahování skončilo při rozdílu 3 bodů. Závěr setu patřil Ostravě, která byla lepší na útoku, a vyhrála 25:19.

Začátek druhého setu byl úplně stejný jak ten v prvním setu. Přerov opět rychle prohrával o 6 bodů až do stavu 9:3. Po time-outu Přerov začal stahovat výborným útokem. Dokonce se ujal vedení 18:14. Pak opět následovala šňůra Ostravy díky chybám přerovských hráček. Od stavu 20:20 se hráčky obou týmů předháněly v dobrých úderech, ale šťastnější byl Přerov a vyhrál 25:23.

Třetí set zahájily hráčky Přerova stejně jako ty předchozí, ale únik Ostravy se podařilo zabrzdit dříve a zbytek setu byl velmi vyrovnaný. Body se přelévaly z jedné strany na druhou. Přerov měl dokonce setball, ale nakonec tlakem Ostravy prohrál 24:26.

Čtvrtý set poprvé začaly lépe domácí, ale pak začala úřadovat Ostrava a až do koncovky vedla o 6 bodů. Pak Přerov díky tlaku na servisu a chybám hráček Ostravy dorovnal a závěr setu byl opět vyrovnaný. Ani v něm se hráčky Přerova nevyvarovaly chyb a prohrály těsně 24:26 a celý zápas 1:3.

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Zápas jak na houpačce, nahoru dolů, pořád nějaké výpadky. Musíme udržet koncentraci celý zápas a pak se to třeba zlomí.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Ostravě k vítězství. Odehráli jsme další vyrovnané utkání, které bylo atraktivní pro diváky. Bohužel neumíme vyhrát. Musíme věřit, že to přijde. Moc děkuji skvělému publiku za atmosféru.

Hosté:

Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda druhého setu, který jsme si vlastními chybami a nedůsledností prohrály. Přerovské holky se rozehrály a chytly se a bylo docela těžké je přehrát. Jsem určitě ráda za tři body. Chválím bojovnost obou celků. Myslím, že pro diváky to bylo hezké utkání.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Já to dneska nekomentuji, máme tři body z venku. A to je důležitý. Dneska to byly vyrovnané koncovky díky naší nedůslednosti.“