Přerov na Olymp stačil pouze v prvním setu

Olymp na domácí palubovce předvádí velice slušné výkony, takže i po dvou prohrách na palubovkách soupeřů si věřil na vítězství. Přerov ve čtvrtek porazil za tři body ambiciózní Frýdek-Místek. Utkání tedy slibovalo zajímavý a dramatický duel. Diváci viděli solidní a pohledný volejbal, Olymp potvrdil svou lepší hru na domácí palubovce a lepší postavení v tabulce a zvítězil za tři body 3:1 na sety.
13.kolo sobota 10.12.2022, 17:00
PVK Olymp Praha PVK Olymp Praha
3:117:25, 25:17, 25:16, 25:22
PVK Olymp Praha: Šimáňová, Šmídová Nicole, Brichtová, Žáková, Brancuská, Virtová, libero Dostálová. Střídaly: Gajdová, Kalhousová
Volejbal Přerov: Lazárková, Dlouhá, Kovačić, Atanasova, McClellan, Zatloukalová, libera Kulová, Horská. Střídaly: Baláková, Köhlerová, Hůsková

Přerov začal utkání lépe, dostal se do vedení 4:1, Olymp ale rychle srovnal po dvou úspěšných servisech Žákové. Potom ani jeden z týmů neodskočil do většího vedení. Zlom nastal od stavu 11:11, kdy se hlavně zásluhou zahraničních akvizic (Atanasova, Kovačić, McClennan) podařilo Přerovu získat vedení 17:11. Zubřice hrály velmi dobře v poli a tvrdým útokem trestaly nedůslednou hru Olympu Praha. Přerovanky pokračovaly v sebevědomé hře a bez větších problémů získaly první set.

V druhém setu se Olymp poprvé dostal do vedení v zápase za stavu 3:2 a oba týmy si vyměnily role z prvního setu. Olymp šel rychle do vedení 8:4 a 10:5, Přerov začal produkovat nevynucené chyby a domácí hráčky byly na koni. Přerov opět díky Atanasové a Kovačić přitvrdil na útoku a stáhl stav na 13:12. Bitva pokračovala i nadále. Olymp tlačil servisem, několikrát zaútočila domácí nahrávačka Šmídová, Přerov střídal světlé okamžiky se zbytečnými chybami. K dramatické koncovce nedošlo i zásluhou Brichtové a Olymp vyrovnal na 1:1 na sety. Set skončil stejným bodovým rozdílem jako první, ale v opačném pořadí.

Olymp povzbuzen ziskem setu vstoupil velice razantně do třetího setu. Po devíti odehraných balónech za stavu 8:1 pro domácí měl trenér Přerova Radim Vlček vybrány oba oddechové časy. Olymp hrál v pohodě, dobře přihrával a body narůstaly. Přerov měl pěkné pasáže hry, ale drtil se nevynucenými chybami. Domácí hráčky si získaný náskok z úvodu setu udržovaly po celý jeho průběh a po setu 25:16 se dostaly do vedení 2:1 na sety.

V posledním setu získala první tři body Olympu Monika Brancuská. Oboustranně vyrovnaná hra byla narušena čtyřmi body Přerova ze stavu 5:4 na 5:8. Olymp předvedl několik výborných zákroků v poli Veronikou Dostálovou a vyrovnal na 10:10. Domácí hráčky pokračovaly v náporu a šly do vedení 13:11 a 17:13. Tento náskok urputně držely do stavu 18:14. Přerov mohutně dotahoval – čtyřikrát snížil na rozdíl jednoho bodu, ale za stavu za stavu 24:22 zakončila utkání Veronika Virtová bodem po svém podání.

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha):Jako již klasicky v posledních zápasech jsme nastoupily do prvního setu poněkud vystrašené. Ale je pravda, že Přerovu se v prvním setu dařil servis a tím nás odtáhly, načež my jsme nebyly schopné zaútočit. Naštěstí jsme se po tom nevydařeném prvním setu zkoncentrovaly a dokázaly jsme se nastartovat a myslím si, že zbytek zápasu byl už víceméně v naší režii. Došlo samozřejmě k lehčím zvratům, protože naše hra je někdy nahoru dolů, ale potom se náš volejbal začal zlepšovat, byl bojovný a jsme ráda, že jsme dokázaly vyhrát za tři body.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Myslím si, že dnešní vítězství bylo z naší strany nesmírně vybojované, ale i zasloužené. Bohužel nastupujeme do všech zápasů v nepohodě, téměř každý první set prohráváme. Myslím, že dnes to bylo jednoznačně velice kvalitním a riskantním podáním na hranici rizika zadní lajny a určitě jsme párkrát vybírali i aut. Následně jsme ale nedokázali ani pořádně zaútočit. Postupně jsme se pak ale rozehrávali, přebírali iniciativu a ke cti nám slouží nesmírná bojovnost druhého, třetího a čtvrtého setu. Byť někdy nedržíme systémové zákonitosti v obraně, nicméně dnes ta bojovnost byla i nad některé tyto zákonitosti. Jsme rádi, že jsme dnes zvítězili za tři body, což nás drží těsně na hraně pátého, šestého, sedmého místa tabulky, kde my teď samozřejmě chceme být.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „U nás je to stále dokola, bojíme se vyhrát. Dnes, myslím, rozhodly hlavně servis a přihrávka, kde byl Olymp silnější.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Místo toho, abychom hráli trpělivě a odvážně jako v prvním setu, tak se nám v druhém setu vůbec nevedlo. Tím jsme Olymp nastartovali a ony pak byly v určitých činnostech důslednější a lepší. Určitě byly lepší v obraně v poli a v důležitých momentech dávaly servis. My jsme v druhém setu udělaly asi sedm chyb na servisu a možná jedno eso, ale na to se nevyhrává. V třetím setu za stavu deset to bohužel vedli rozhodčí, čímž se udělal ten rozdíl ve skóre. Po té se hrál víceméně vyrovnaný volejbal, ale Olymp byl důslednější. Čtvrtý set bych okomentoval tak, že pokud nejsme schopni složit volné balony, tak si nezasloužíme vyhrát. Zase se nám opakuje to, že v důležitých stavech a v koncovce jsme měly asi tři zkažené servisy, načež soupeř z posledních šesti rotací měl jen jeden zkažený servis. Tak to prostě v ženském volejbale je. Já si myslím, že jsme měli bodovat, ale Olymp si to urval bojovností a já jim gratuluju.“