Na KP Brno ženy stačily jen první set

Volejbalová UNIQA extraliga žen vstoupila mezi svátky už do svého 17. kola. Královopolské hráčky přivítaly doma Přerov, který je v letošní sezóně už jednou dokázal potrápit. Že je tým Radima Vlčka při chuti, ukázal v koncovce první sady, k vítězství ji ale dotáhnout nedokázal, a tak se Královo Pole ujalo vedení 1:0 na sety. V následujících dvou sadách už pak o převaze favorizovaného Brna nebylo pochyb a svěřenkyně Erika Nezhody si po výhře 3:0 připsaly do tabulky zasloužené tři body
15.kolo středa 28.12.2022, 17:00
Královo Pole Královo Pole
3:025:23, 25:16, 25:19
Královo Pole: Kamasová, Hrušecká, Moreno Borrero, Bukovská, Stojkovic, Nikolova, libera Digrinová, Šmardová. Střídaly: Vítková, Kuníková, Pelikánová, Rožnovjáková
Volejbal Přerov: Lazárková, Köhlerová, Kovačić, Atanasova, McClellan, Zatloukalová, libera Kulová, Horská. Střídaly: Baláková, Hůsková, Dlouhá

Začátek zápasu byl přetahovanou o každý míč (6:6), tři body na síti ale pak zařídila Tereza Hrušecká, KP Brno vedlo 9:6 a hostující tým si vzal oddechový čas. Domácí volejbalistky vedení držely (17:14), před koncovkou se na ně ale přerovské družstvo dotáhlo a hru zastavil pro změnu Erik Nezhoda (19:18). I po něm hostující bodovaly (19:20) a sada se tak rozhodovala až v závěru (22:22). Po esu Kateřiny Kuníkové to byl ale její tým, kdo těžil ze dvou setbolů, v tom druhém se nemýlil (25:23) a ujal se vedení 1:0.

Druhé dějství bylo vyrovnané jenom v úvodu, za lepší konec pak začaly tahat domácí hráčky (10:6) a Radim Vlček je svými oddechovými časy zbrzdit nedokázal. Při servisu Kateřiny Kuníkové vedlo Brno už rozdílem osmi bodů (18:10) a bez problémů si pak dokráčelo až k zisku sady (25:16).

Třetí set začaly lépe hostující volejbalistky (3:5), díky řadě přerovských chyb ale bylo skóre brzy opačné (8:6) a znamenalo time out Přerova. Po něm následovala při podání Zuzany Kamasové dlouhá bodová šňůra Brna, kterou hostující družstvo zastavilo až za stavu 14:6. Přerov byl však i poté pod tlakem domácích (19:9) a i když v závěru ještě stav zkorigoval na 24:19, Královo Pole si výhru ani tři body ujít nenechalo (25:19). Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Kateřina Kuníková.

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes jsme si šly od začátku pro tři body, první set byl sice vyrovnanější, protože nás Přerov docela tlačil servisem, zbytek zápasu už ale byl v naší režii a já jsem ráda, že jsme ho v klidu dohrály.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Dnes to bylo takové typicky povánoční utkání, v němž byla řada chyb, hodně jsme střídali, ale to je asi teď jen dobře. V tabulce nejsme v situaci, kdy bychom takový zápas mohli podcenit, takže pro nás jsou to dnes tři důležité body.”

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Začaly jsme dobře, ale první set jsme bohužel ztratily v koncovce a pak jsme se rozsypaly jak domeček z karet. Bohužel nedokážeme vydržet hrát celý zápas a jdeme zbytečně hlavami dolů. Gratuluji Brnu k výhře.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Když uděláme v koncovce prvního setu za stavu 22:22 několik chyb kvůli tomu, že se bojíme, nemůžeme bohužel závěr setu vyhrát a to pak rozhodlo o dalším vývoji zápasu.”