Na závěr roku vítězství na palubovce Šternberka

Ve vyrovnaném utkání družstev z konce tabulky nakonec po pětisetové bitvě domácí hráčky získaly jeden bod a hráčky Přerova si odváží body dva.
16.kolo pátek 30.12.2022, 17:00
Šternberk Šternberk
2:324:26,17:25,25:22,25:18,11:15
Šternberk: Přibylová, Chaloupková, Kořínková, Látalová N., Látalová Z., Loch, libero Denina. Střídaly: Vyjídáková, Kochetkova, Truksová
Volejbal Přerov: Lazárková, Dlouhá, Kovačić, Hůsková, McClellan, Zatloukalová, libero Kulová. Střídala: Baláková

V prvním setu se trochu více dařilo domácím hráčkám, vedly až do stavu 17:17. Pak ale soupeřky vyrovnaly stav 22:22 a v koncovce štěstí stálo na jejich straně, 24: 26.

Druhý set patřil hráčkám Přerova, od stavu 10:10 vedly a set získaly v poměru 17:25.

Také začátek třetí sady patřil Přerovu (1:8, 10:13, 20:21), ale pak se domácím hráčkám začalo dařit především v útoku – Nikola Látalová, Barbora Chaloupková, a srovnaly stav na 22:22 a nakonec set získaly poměrem 25:22.

Ve čtvrtém setu rozjetý Šternberk pokračoval v úspěšné hře, chybovaly více hráčky Přerova. Domácí Sokolky vedly od stavu 3:3, 12:6, 21:13 a set získaly 25:18.

Rozhodovalo se až v tiebreaku. V něm hrály bez chyb více hráčky Přerova - 6:8, 9:13 a konečných 11:15.

V domácím týmu se dařilo především Nikole Látalové a Chaloupkové, v týmu vítězného Přerova Lazárkové, Kovačic a Dlouhé.

Barbora Chaloupková, (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Kvůli vlastním chybám jsme dnes nedosáhly na tři body, ale nicméně bych chtěla poděkovat divákům za jejich podporu, dnes nám pomohli a přeji jim i spoluhráčkám všechno nejlepší do roku 2023. Přijďte nás zase podpořit.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk):Dnešní utkání byla taková přestřelka hlavně díky chybám na servisu. Myslím si, že kdybychom uhráli náš setbol v prvním setu, tak zápas mohl být pro nás určitě šťastnější. Ještěže jsme se chytili v koncovce třetího setu a srovnali na 2:2. V koncovce rozhodl až tiebreak.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov):„Škoda že nemáme tři body, vlastními chybami jsme zápas nedotáhly do vítězství za tři body. Ale i dva body do tabulky jsou dobrý, byl to poslední zápas v tomto roce, pozitivní výsledek na závěr roku.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Samozřejmě je mi líto, že zápas, kde zvládneme výborně první set i set druhý, který jsme měli víceméně pod kontrolou, a v třetím setu jsme vedli 16:12, už prostě máme dohrát. My jsme trošku polevili a šlo to do tiebreaku. Myslím si, že jsme prostě byli o něco lepší, samozřejmě tam patří to štěstí. Měli jsme si pohlídat vítězství za tři body, ale jsem rád za vítězství a dva body. Přeji všem kolem volejbalu hezký nový rok a hlavně zdraví, pro trenéry pevné nervy a hráčkám ať se jim daří hrát co nejlepší volejbal.“