Ženy podlehly Šelmám

Domácí Šelmy čekal 5. ledna druhý z celkem pěti po sobě jdoucích domácích zápasů. Na rozdíl od posledního s Prostějovem byly domácí hráčky jasným favoritem, Přerov doposud na hřištích soupeře ubojoval jedinou výhru.
17.kolo čtvrtek 5.1.2023, 17:00
Šelmy Šelmy
3:0(25:13, 25:23, 25:22)
Šelmy: Širůčková, Dubianska, Kyrychenko, Benediktová, Kozubíková, Pluhařová, libero Chevalierová.
Volejbal Přerov: Atanasova, Dlouhá, Kovačic, Lazárková, McClellan, Zatloukalová, libera Kulová, Michálková. Střídaly: Hůsková, Köhlerová, Horská

Velmi vyrovnaně začalo utkání 19. kola UNIQA extraligy žen, týmy se rvaly o každý bod. Po bloku Anny Širůčkové se ale Šelmy trhly a především skvělým servisem si šly pro první set. Jen ukrajinská smečařka Hanna Kyrychenko zaznamenala tři esa, k tomu další nasbíraly její spoluhráčky a domácí vedli 1:0 (25:13).

Esem začala i druhá sada, tentokrát si jej připsala domácí nahrávačka Dubianska a Šelmy se brzo ujaly čtyřbodového vedení. Svěřenkyně Radima Vlčka se ale nevzdaly, srovnaly a dokonce po třech esech v řadě kapitánky Zatloukalové vedly 11:9. I Šelmám se podařil obrat, a to především zásluhou Marie Kozubíkové, která skládala jednu náhru za druhou – z 12:15 na 17:15. Zdánlivě pohodlné vedení 24:20 dokázaly opět hráčky Přerova stáhnout na rozdíl dvou bodů, po vytlučeném bloku Kyrychenko Brno přeci jen druhou sadu získalo - 25:23.

Rovněž třetí set byl nesmírně vyrovnaný, brněnské volejbalistky lehce polevily a Přerov se dostal do tempa. Výborný výkon domácích za koncovou čarou vystřídal zmar na obou stranách - jen ve třetí sadě bylo k vidění 13 zkažených podání. Za stavu 22:22 ale za to vzala blokařka Anna Širůčková a dvěma esy výrazně přiblížila Šelmy k výhře. Po úspěšném útoku smečařky Kyrychenko Šelmy vyhrály 3:0 na sety.

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Od začátku jsme si šly pro vítězství, jsem ráda za tři body. Dost jsme si pomohly podáním, kde se blýskla i střídající Eva Beránková. Dobrá práce Aničky, která za stavu 22:22 set rozhodla.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno):„Oceňuji výkon holek – dost z nich bylo nemocných či stále ještě je, ale přesto to dnes zvládly ve třech setech. Po výborném prvním setu jsme „klasicky” polevili, byli jsme slabší v mezihře a v poli a soupeře jsme nechali zvednout. Je na druhou stranu dobře, že jsme koncovky druhého a třetího setu zvládly.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Dnes jsme to nezvládly na přihrávce, v obraně se nám pak nedařilo ubránit domácí Kozubíkovou. Je to škoda, mohly jsme si třeba odvést i nějaký bod, takhle opět nemáme nic.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): Gratuluji domácím k výhře. Na úvod jsme soupeře rozehráli, dobře podával a nám se rozpadla přihrávka. Ve druhém setu už jsme Šelmy měli, vedli jsme o tři čtyři body, pak ale uděláme úplně zbytečnou chybu a domácí v koncovce vyhrají. Třetí set byl dost podobný, v závěru nám chybělo sebevědomí.“