Zubřice vstoupily do nového roku vítězně! Drama rozhodly v tie breaku.

13.kolo sobota 6.1.2018, 18:00
3:211:25, 25:16, 12:25, 25:18, 15
PVK Olymp Praha PVK Olymp Praha
Volejbal Přerov: Domácí: Dostalíková, Zatloukalová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Van der Meer, libero Kulová, Veselá. Střídaly: Kohoutová, Gogová, Skálová, Hrabalová
PVK Olymp Praha: Hosté: Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Šotkovská, libero Stavinohová, Pešková. Střídaly: Komárková, Kurková,

Diváci: 302

Olymp začal od prvního míče tlačit velmi dobrým servisem kapitánky Kopecké a první bod uhrály domácí ženy až za stavu 0:7. Celou sadu se trápily nejen na příjmu, ale i v zakončování útoků a také servis jim nešel. Prakticky celé utkání nedokázaly zastavit útok hostů středem.

Ve druhém dějství Přerovanky zlepšily servis, začaly mnohem více bojovat a dařilo se jim lépe zakončovat útočné akce. Soupeřky se nechaly rozhodit, a tak musel trenér Mitáč sáhnout ke střídáním. Do druhého odechového času se šlo za stavu 16:6, ale Pražanky se ještě nevzdaly. Snížily až na čtyřbodový rozdíl, ale to bylo vše. Přerovanky bodovaly ze všech možných pozic a set ukončila kapitánka Svobodová.

Bohužel však start do třetího jednání se jim opět nevydařil, přestože dokázaly už podruhé v zápase seskupit do obrany bodový trojblok a jeden bod získaly i díky pohotovému zákroku na liberu hrající kadetky Kulové, pořád se dívaly na Pražanky s velkým odstupem. Výsledek 12:25 hovoří za vše.

Čtvrtý set začal bodovými bloky na obou stranách. Potom už měly navrch domácí hráčky, i když Olymp téměř srovnal krok - 13:12. Šňůra čtyř bodů už byla rozhodující. O velké pohodě na straně Přerova svědčí, že si v koncovce dělal doslova, co chtěl. Megan van der Meer nejprve chytře ulila, poté složilamíč z velké výšky. Následovalo sklepnutí míče na síti po nepovedeném příjmu hostů a vše zakončily Pražanky útokem do autu.

Směr vývoji ve zkráceném pátém setu udaly čtyři body v řadě ze stavu 2:4 na 6:4. Po odechovém času hostů se sice zranila nahrávačka Zatloukalová, ale Gogová ji skvěla zastoupila. Změnu stran si domácí tým vysloužil opět sestaveným kompaktním trojblokem. Rozhodčí Grabovský pak mírně necitlivě pískl nečistou hru přerovské nahrávačce, jenže Přerovanky to nezastavilo. Dokráčely si pro vítězství a sklidily zasloužené ovace spokojených diváků.

Autor: Stanislav Šmidák, foto Jan Pořízek

Eva Svobodová(kapitánka domácích): První a třetí set se nám nedařilo na příjmu a naopak v sudých setech jsme byly lepší. V tie-breaku jsme šly více za vítězstvím. Děkuji celému týmu za výkon a fanouškům za skvělou atmosféru.“

Radim Vlček(trenér domácích): „Jsem šťastný za tým i realizační a také za fanoušky. Za odvedenou práci jsme si výhru zasloužili. Na Olympu jsme sahali po vítězství a nezvládli jsme to, dnes ano díky obrovské touze po výhře. Stínem je zranění Lucky Zatloukalové, takže budeme muset řešit post nahrávačky.“

Hosté:

Simona Kopecká (kapitánka hostů): „Do utkání jsme vstoupily brilantně, velmi snadno jsme vyhrály první set. To nás ukolébalo a prohrály jsme velkým rozdílem. Třetí byl opět snadný, ve čtvrtém Přerov zlepšil servis i obranu v poli. Tie-break, to už je buď, anebo. My jsme ho bohužel prohrály. Byl to bojovný zápas ve skvělé atmosféře, ale máme jen bod.“

Stanislav Mitáč (trenér hostů):Bylo to utkání jako na houpačce. S přehledem jsme uhráli první a třetí set a určitě jsme měli navíc, než jeden bod. Síla družstva je ovšem taková, jaká je.“

•  autor: Jan Pořízek
    autor: Jan Pořízek