Vyrovnané utkání nakonec pro libereckou Duklu

Očekávaný start nového ročníku Extraligy žen 2023/24 se po kvalifikaci na OH dostavil prvním utkáním i do přerovské Městské sportovní haly. Přerovské publikum hladové po volejbale dnes vidělo vyrovnané utkání. Utkání s bouřlivou diváckou kulisou dopadlo lépe pro tým žen VK Dukla Liberec, který si nakonec z Přerova odvezl všechny tři body.
2.kolo sobota 7.10.2023, 17:00
1:331:33,25:17,14:25,26:28
Liberec Liberec
Volejbal Přerov: Domácí: Vajdová, Kohoutová, Zatloukalová, Kovačic, McClellan, Tinklová, Kulová Střídali: Horská, Oujezdská, Lazárková Šrámková, Hůsková
Liberec: Hosté: Herdová, Kvapilová Kateřina, Kvapilová Nikola, Formánková, Vyklická, Hardy, Demár Střídali: Dvořáková, Šulcová, Pragerová

Start utkání vyšel lépe Liberci, který si vypracovala zajímaví náskok. Následně však Karin

Lazárková pomohla svým kvalitním servisem k dramatizaci první sady, která se rozhodovala

v napínavé a dlouhé koncovce smolné pro domácí Přerov 31:33. V druhém setu už Volejbal Přerov

ukázal své kvality a získal ho v poměru 25:17. V třetím setu naopak Dukla Liberec ukázala, že i letos

bude jeden z adeptů na zisk mistrovského titulu a ovládla ho 25:14. V čtvrtém setu byla k vidění

strhující bitva, kdy se z vítězství 3:1 na sety nakonec radovala liberecká Dukla, která i poslední set

ovládla v těsné koncovce 28:26.

Domácí:

Michaela Zatloukalová (kapitán domácích): Co k tomu říct, dneska prostě rozhodovali maličkosti.

Byla tady úplně výborná divácká podpora za kterou moc děkujeme a je škoda, že jsme dneska

nezískali ani bod.

Radim Vlček (trenér domácích): Dnešní zápas se lidem musel líbit. Z naší strany sem nebyl spokojen

se třetím setem, paradoxně, že nás nenakoplo vítězství v tom druhém. Hrozně mě mrzí, že jsme si

dneska naše setbally odvraceli sami. Měli jsme dost příležitostí na to dneska bodovat ale

v koncovkách jsme to nezvládli. Doufám, že jsme dneska ukázali lidem, že budeme hrát dobrý a

bojovný volejbal ale ještě prostě něco málo nám tam chybí a to musíme zlepšit.

Hosté:

Klára Vyklická (kapitán hostů): Těžký zápas dneska. Jsem ráda, že jsme to nakonec zvládli za 3 body.

Vůbec to nebylo lehký, soupeř nás totálně převálcoval podáním ale jsem ráda, že jsme to otočili a

dovážíme si 3 body. Doufám, že další zápasy budou jednodušší.

Libor Gálík(Trenér Hostů): Čekali jsme, že to bude těžký už od prvního setu, kdy Lazárková vytáhla

perfektní servis a vyrovnala první set, kdy jsme uhráli těžkou koncovku. Druhý set hrál Přerov

výborně. Třetí set jsme hráli náš standartní výkon se kterým sem byl spokojen to bylo bez chybičky.

Čtvrtý set znovu Přerov zabral a my jsme ho nebyli schopní zablokovat. Nakonec jsme ale vydřeli i

druhou těsnou koncovku a odjíždíme se třemi body takže velká spokojenost.