O víkendu naše juniorky vyrazily do Brna, kde bojovaly o udržení se v 1. skupině, což se jim

díky dvěma vítězstvím za 3 body podařilo.

KP Brno – Přerov 1:3 (-13,-25,28,-23)

Tým Brna nastoupil proti našim hráčkám v silné sestavě, kdy měli k dispozici hráčky, které

figurují v extralize žen, ale to naše hráčky nevystrašilo, a hned v úvodu si díky odvážnému

servisu a útoku vytvořily značný bodový náskok, který si udržely až do koncovky prvního

setu. Další 3 sety byly velmi vyrovnané. Dramatické koncovky, bojovnost na obou stranách,

obrovské emoce. Neuvěřitelný herní výkon na obou stranách se šťastným koncem pro náš

tým.

Přerov – TJ Ostrava 3:1 (21,-19,25,21)

Vlažný vstup našich hráček do tohoto utkání, ve kterém měly jasně zvítězit 3:0 a nechat

soupeře uhrát maximálně 15 bodů. Spousta nevynucených chyb, nedůraznost na útoku a

především nekoncentrovaný výkon bylo důvodem 4 setů a těsného bodového vítězství našeho

týmu.

Dukla Liberec – Přerov 3:0 (13,20,20)

V tomto utkání mohly naše hráčky překvapit a pokusit se ukořistit aspoň bod, ale soupeř byl

výkonnostně a výškově o úroveň výše. Bohužel v prvním setu se nám také zranila naše hlavní

smečařka, kdy ji nahradila Eliška Sehnálková působící v kadetkách, která ale svoje první

působení proti tak silnému týmu zvládla dobře. Během 2. a 3. setu tým Liberce vyzkoušel i

některé mladé hráčky, což nám umožnilo se aspoň trošku bodově přiblížit.

Hodnocení Lena Oborná (trenér):

Do zápasu s Brnem jsme nastupovali s tím, že se budeme snažit soupeři ukrást aspoň bod, ale

díky bojovnosti a odvaze jsme si nakonec ukořistili 3 body, a holky za tento zápas zaslouží

obrovskou pochvalu. Bohužel mě velmi zklamal výkon proti Ostravě, kde to měly být jasné 3

body, protože soupeř byl v oslabené sestavě, ale jako vždy jsme se přizpůsobili soupeřově hře

a málem jsme zápas prohráli. Získání nějakého bodu s Libercem už mohlo být jen třešničkou

na dortu, ale tento tým je herně opravdu někde jinde pokud je v plné sestavě. Nyní máme 3

týdny na to, se co nejlépe připravit na další kolo, abychom opět obhájili naše místo v 1.

skupině.

Další kolo extraligového turnaje U20 se bude odehrávat ve dnech 2. – 3. 12. v Liberci, kde

nás čekají týmy KP Brno, PVK Olymp Praha a domácí tým Dukla Liberec.