Volejbal Přerov pod Ještědem vyloupil libereckou Duklu

Ačkoliv přerovským Zubřicím patřila před utkáním v tabulce poslední příčka, v utkání byly lepším týmem a z Liberce si po zásluze odvezly všechny tři body.
11.kolo sobota 25.11.2023, 16:00
Liberec Liberec
1:320:25, 23:25, 28:26, 23:25
Liberec: Anna Pragerová, Lucie Šulcová, Kateřina Kvapilová, Jana Fixová, Diana Frankevych, Klára Vyklická, libero Lucie Kolářová. Střídaly: Viktorie Dvořáková, Thamiere Silva de Mello, Caroline Formánková, Nikola Kvapilová, Taira Ke Alohilani Robins-Hardy
Volejbal Přerov: Aneta Hůsková, Alicia McClellan, Veronika Tinklová, Alexandra Vajdová, Kateřina Kohoutová, Isabel Petra Kovačić, libero Adriana Kulová. Střídaly: Lucie Oujezdská, Karina Lazárková, Adéla Martincová

Liberecký trenér Libor Gálík chtěl pošetřit některé hráčky svojí základní sestavy a tak na palubovku nastoupily i hráčky z lavičky. Na začátku setu si oba dva celky udržovaly minimální náskok. Obrat nastal po několika podáních liberecké nahrávačky Anny Pragerové. Stav 10:7 donutil přerovského trenéra Radima Vlčka k vyžádání si prvního oddechového času. Díky několika chybám a nepřesností v poli na straně liberecké Dukly se přerovským hráčkám podařilo dotáhnout bodový stav. Do koncovky pak vstoupily přerovské hráčky lépe. Ani střídání na straně Dukly a vybrané oddechové časy však nezabránily výhře Přerova.

Do druhého setu došlo ke změnám v sestavě na straně Dukly, kdy se na palubovku dostaly liberecké opory Nikola Kvapilová a Taira Ke Alohilani Robins-Hardy. Přerovské hráčky ale ucítily šanci se vytáhnout a i začátek druhého setu byl v jejich režii. Za stavu 1:5 si liberecký trenér vyžádal oddechový čas. Spanilá jízda hostů ale pokračovala a za stavu 2:10 si liberecký trenér vybral i svůj druhý oddechový čas. Ani několikeré střídání dalších hráček na straně Dukly nepřinesl zvrat a stav setu byl již 4:14. V tuto chvíli už asi nikdo nevěřil, že by koncovka setu mohla být vyrovnaná. Byla, ale nakonec si i tento set vybojovaly hráčky Přerova.

Třetí set začal lépe pro domácí a tak ten, kdo si vybral oddechový čas, byl přerovský trenér – stav 5:2. Do půlky setu se oba dva týmy přetahovaly o každý bod. Za stavu 16:12 si oddechový čas vyžádal trenér Přerova. Během krátké chvíle a stavu 16:14 si oddechový čas vybral i liberecký trenér a po nevydařeném útoku (20:19) si vybral i druhý oddechový čas. Přerov vstoupil lépe do koncovky setu, ale ač měl blízko k vítězství, tento set nakonec po neskutečném boji vyhrály liberecké hráčky a vyžádaly si minimálně další set.

Lepší vstup do čtvrtého setu měly přerovské hráčky a tak za stavu 4:8 došlo ke střídání na straně Dukly – nastoupila Lucie Šulcová, odešla Caroline Formánková. Ani to moc nepomohlo a tak přišel oddechový čas za stavu 5:10. A přišel i druhý oddechový čas – stav 9:14. Avšak Přerov si i nadále udržoval dostatečný bodový náskok a i přes zvýšený tlak ze strany Dukly si nenechal tento set vzít a vyhrál tím i celý zápas.

Klára Vyklická (kapitánka VK Dukla Liberec): Gratuluji Přerovu. Naprosto jsme ho podcenily. Nevím, jestli přípravou nebo našim výkonem. Nebyl to náš den. Nemůžu nikoho pochválit. Musíme jít dál.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Nevím, co se s týmem děje. Po čtvrtečním utkání s Ostravou jsme dostali velkou facku. Dnes si musí hráčky sáhnout do svědomí, s čím nastoupily a jestli vůbec chtějí hrát za Duklu. Byla to prostě ostuda.“

Veronika Tinklová (kapitánka Volejbal Přerov): „Pro nás úžasný zápas. Konečně jsme zlomily prokletí a bojovaly jsme v koncovkách. Urvaly jsme to za tři body, což je super. A teď musíme navázat i domácími zápasy a posunout se v tabulce výš.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Dneska velká radost. Po zápasu doma s Olympem, kdy jsme to doma neuhráli, to dneska dopadlo a jsem šťastný za tým, za holky. Plnili jsme výborně taktické pokyny a dotáhli jsme to za tři body, což je super. Ale ještě se musíme zlepšit v koncovkách.“