U22

Extraliga U22 v Olomouci

V novém roce zavítaly naše juniorky kategorie U22 do Olomouce, kde se utkaly s týmy TJ

Sokol Šternberk a TJ Ostrava.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Šternberku. Tento zápas jsme zvládly skvěle, a

zvítězily tak 3:0 (14,15,16), což nám zajistilo udržení se v této skupině a posun na 10. místo

v celkové tabulce.

Druhým soupeřem byla Ostrava, která přijela v plné sestavě, tvořenou hráčkami z týmu

extraligy žen, což jim zajistilo vítězství 3:0 (20,27,18). V našem týmu chyběla na tento zápas

Karin Lazárková a zároveň na postu druhé smečařky místo Nikol Friedlové (zdravotní

problémy) byla postavena Denisa Kubíková, která normálně hraje na postu libera. I v takto

oslabené sestavě jsme dokázali soupeři vzdorovat a předvedli bojovný výkon, zejména v 2.

setu, kdy jsme prohrávali o 11 bodů, ale tento set jsme nakonec prohráli 25:27.

Hodnocení trenér Lena Oborná:

I přesto, že jsme vyhráli pouze jeden zápas, tak jsem s výkonem hráček spokojená. Zejména

je chválím za zápas proti Ostravě především za 2. set, kdy se holky dokázaly zvednout a nedát

Ostravě nic zadarmo. Tento set si naše hráčky zasloužily vyhrát, což přiznal i sám trenér

Ostravy Pommer. Byl to velmi pěkný zápas i pro oči diváků, kteří byli nadšeni naší bojovností

v tomto utkání. Pokud bychom v tomto utkání byli plné sestavě, tak věřím, že bychom si

z toho utkání odnesli nějaký bod, možná i vítězství. Nicméně naší slabinou jsou pořád

středové hráčky, kde nejsme důrazní na útoku a na bloku.

Příští kolo extraligového turnaje U22 se bude konat dne 11.2.2024 na palubovce Střešovic.

Našimi soupeři bude domácí tým TJ Tatran Střešovice a tým Volejbal Plzeň.