U20

Postup do 1. skupiny našim juniorkám U20 nevyšel

Již v pátek 26. ledna naše juniorky vyrazily do Plzně, kde se v následujících dvou dnech měly

poprat o návrat do 1. skupiny, ale bohužel se některá utkání nevyvíjely dle jejich představ,

tudíž skončily na 2. místě.

Lanškroun – Přerov 1:3 (-18,-19,15,-25)

Přestože jsme tento zápas vyhráli, tak náš výkon odpovídal kadetské úrovni. Nehráli jsme

vůbec naši hru, jako bychom spolu stáli na palubovce poprvé. Naštěstí soupeř na tom nebyl o

moc lépe a v důležitých momentech nám pomohl svými chybami. Jen ve 3. setu jsme se

dokázali zvednout a hrát to, co umíme.

České Budějovice – Přerov 3:2 (21,-19,-11,23,7)

Během 1. setu jsme se opět hledali, především jsme nedokázali bodovat z vedlejšího kůlu a

ubránit jejich útok na hlavním a vedlejším kůlu. Ve 2. a 3. setu se nám konečně dařilo, hráli

jsme, co jsme chtěli, především jsme soupeře zatlačili servisem, který následně udělal hodně

chyb na útoku. Určitě nám také pomohla změna na postech smečařky a univerzálky. Po takto

vydařených 2 setech jsme věřili, že zápas dotáhneme do vítězného konce se ziskem 3 bodů,

ale bohužel opět přišla panika, a také jsme nedokázali ubránit jejich univerzálku a dávali si

přednost na přihrávce, což nás přivedlo až do 5. setu, který začal pro nás katastrofálně, kdy

jsme z ničeho nic prohrávali 8:1. Bohužel se nám nepodařilo skóre obrátit či aspoň vyrovnat,

tudíž jsme se museli spokojit pouze s jedním bodem.

Přerov – Plzeň 3:2 (-19,18,-23,24,18)

Po nevydařeném utkání s Budějovicemi jsme věděli, že pokud chceme postoupit, tak musíme

vyhrát za 3 body, to se nám ale bohužel nepodařilo. V prvním setu jsme se nedokázali

prosadit přes vysoké bloky, naše hra byla pomalá. Ve 2. setu jsme se opět chytli, což také

pokračovalo až do 3. setu, ale bohužel jen do stavu 19:14, pak přišla soupeřova série a my

tento set prohráli. Nevydařená koncovka 3. setu se s námi táhla i v průběhu 4. setu, kdy

soupeř měl navrch o 6 bodů, ale věděli jsme, že pokud chceme skončit aspoň na 2. místě, tak

musíme dojít do 5. setu, a v něm zvítězit. To se nám naštěstí podařilo, byl to velmi vyrovnaný

set, kdy se body přelévaly z jedné strany na druhou, ale my měli více štěstí a tento set vyhráli

20:18.

Hodnocení trenér Lena Oborná:

Z tohoto turnaje mám smíšené pocity, ale převažuje zklamání. Co se týče prvního utkání

s Lanškrounem, tak tady bych možná pochopila to, že holky měly pauzu přes Vánoce, že se

nám vrátila zraněná nahrávačka, takže to bereme jako sehrávací zápas, ale další 2 zápasy měly

vypadat úplně jinak. Zejména zápas s Budějovicemi mě zklamal, kdy po jasně vyhraných 2

setech nejsme schopny udržet skvělý výkon až do konce. Pokud bychom tento zápas vyhráli,

tak by nám to pomohlo do nedělního utkání s Plzní, a k postupu zpátky do 1. skupiny.

Bohužel nemáme pestrou hru, většinu útoků hrajeme přes smečařky, protože nemáme kvalitní

středové hráčky, tak jak jiné týmy, a to je bohužel naše největší slabina, a samozřejmě taky

naše nekoncentrovanost.

Další kolo extraligového turnaje se bude odehrávat v domácím prostředí na Městské sportovní

hale ve dnech 17. – 18. 2. 2024. Našimi soupeři budou České Budějovice, TJ Kralupy a TJ

Ostrava. Přijďte podpořit náš tým k postupu do 1. skupiny!!!