Zázrak se nekonal. Prostějov odváží 3 body.

18.kolo sobota 27.1.2018, 19:00
0:311:25, 16:25, 14:25
Prostějov Prostějov
Volejbal Přerov: Domácí: Gogová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Van der Meer, Gauthier, libera L. Kohoutová, Šádková. Střídaly: Skálová, Veselá, Šálková, Dostalíková
Prostějov: Hosté: Nová, Kozmik, Horká, Kossányiová, Trnková, Zatloukalová, libera Kovářová, Slavíková

Diváci: 228

Kdo čekal bojovný výkon domácích volejbalistek proti favorizovanému Prostějovu, musel být zklamán. Za celý zápas děvčata nenašla odvahu vzdorovat kvalitnímu soupeři a velmi mu usnadnila cestu za třemi body. Jediným světlejším okamžikem byla pětibodová šňůra ve druhém setu, kdy Přerovanky snížily ze stvau 7:18 až na 13:18.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný a nic nenasvědčovalo tomu, že přijel úřadující mistr. Rozdíl se začal projevovat až po prvním technickém oddechovém času, kdy na servis přišla Michaela Zatloukalová, která v minulé sezóně nahrávala v Přerově. S jejím servisem měly Přerovanky potíže. Další bodová šňůra při podání Nové pak trvala devět výměn a bylo rozhodnuto o výsledku první sady.

Druhý set začal úspěšným blokem Makeny Schoene proti nejlepší útočnici extraligy Horké. Ovšem to byl jen ojedinělý jev v utkání. Malá naděje přece jen svitla uprostřed tohoto dějství, kdy Přerovanky snížily šestibodovou šňůrou na 13:18. V této pasáži se dařilo Horkou ubránit. Nahrávačka však chytře využila na druhé straně Novou. Pěkná americká spolupráce, kdy Megan Ven der Meer přihrála Makena Schoene snížila na 14:20, byla spíše výjimkou. První setbol odvrátila kapitánka Svobodová, ale druhý proměnila Zatloukalová ulívkou na druhou přes.

Rozjetý Prostějov přinutil trenéra Vlčka vzít si oddechový čas ve třetím setu už za stavu 0:4, ale nepomohlo to. Přece jen si mohl přerovský fanoušek smlsnout na dvou pěkných akcích, když Gogová sehrála s Gauthiere krásnou jednonožku a vzápětí Van der Meer jednoblokem vymazala Trnkovou. Jinak zejména Schoene hrála velmi opatrně v zakončení, a když její tvrdší útok soupeřky zpracovaly, podruhé už nenašla odvahu přitlačit a zahrála opatrný míč, který zkušený soupeř tvrdě zakončil. Při prvním mečbolu Horká nepodala do hřiště a další útok hostů na „prázdnou bránu“ se nevešel do hřiště, ale domácí hráčky servírovaly do autu a byl konec.

Autor: Stanislav Šmidák

Eva Svobodová(kapitánka domácích): „Hrály jsme zbytečně s respektem, namísto toho, abychom se nebály a zahrály si. Celý zápas jsme měly potíže s přihrávkou a z toho pramenil i slabší útok.“

Radim Vlček(trenér domácích): „Prokázal se kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy. Prostějov profesionálně nic nepodcenil a odehrál zápas naplno. Jsem zklamaný, jak jsme k tomu přistoupili v některých fázích. Všechno je o hlavě a zdravém sebevědomí. Nevadilo by mi, kdybychom hráli na riziko s chybou, ale dnešní přístup našich hráček mne mrzí.“

Hosté:

Kathleen Weis (kapitánka hostů): „Jsem šťastná, že jsme uhrály tři body. Přestože hrály některé hráčky, jež moc nehrávají, využily svou šanci.“

Miroslav Čada (trenér hostů): „Dnes to pro nás byl usnadněný zápas, protože Přerov nezpracoval náš servis. Bylo to jednoznačné vítězství.“