19.kolo sobota 10.2.2018, 18:00
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
0:316:25, 24:26, 25:27
Šternberk Šternberk
Volejbal Přerov: Domácí: Zatloukalová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Van der Meer, Gauthier, libero L. Kohoutová. Střídaly: Gogová, Šádková, Dostalíková, Šálková.
Šternberk: Hosté: Karpushyna, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Ambrožová, libera Janečková, Oborná. Střídaly: Hanousková, Kotlabová, Vrabcová.

Diváci: 143

Komentář

O výsledku prvního setu se rozhodlo při podání nejzkušenější hráčky na palubovce, 42leté Soni Novákové. Šternberk díky tomu otočil ze stavu 2:3 na 8:3. I když domácí tým po vystřídání nahrávaček (Zatloukalovou vystřídala Gogová) zabojoval, stačilo to jen na korekci výsledku.

Druhý set přinesl dramatickou podívanou, ale volejbalová kvalita nahoru nešla. Domácí volejbalistky prakticky celý set vedly, dařilo se jim na blocích, ale se zakončením útočných akcí to bylo horší. V koncovce se opět projevila zkušenost na straně hostí. Šternberk nechyboval a Přerovanky jim to slabší hrou umožnily. Proti setbolu útočila Schoene z pipu, ale narazila na srovnaný trojblok – 0:2.

V polovině třetího setu šli hosté do vedení o tři body, ale bojovnost přerovských hráček slavila úspěch. Za stavu 15:15 rozhodčí Slezák nevyhodnotil zákrok Novákové jako nepovolený, přestože jako zadní hráčka blokovala na síti. V koncovce domácí tým přišel o jednobodové vedení. Pak už byl Šternberk vždy o krůček vepředu, a přestože proměnil až třetí mečbol, vyhrál zaslouženě.

Autor: Stanislav Šmidák

Ohlasy trenérů

Eva Svobodová (kapitánka domácích): „Trápily jsme se na přihrávce. Když jsme se dostaly do vedení o čtyři body, udělaly jsme sérii šesti chyb. A byly jsme zase dole.“

Radim Vlček (trenér domácích): „Gratuluji soupeři k vítězství. Náš tým podal pod mým vedením poprvé tak nedisciplinovaný výkon po taktické stránce, jaký se nevidí ani u žákyň. Šternberk vyhrál naprosto zaslouženě.“

Hosté:

Eva Hudylivová (kapitánka hostů): „Máme radost z výhry. Zatlačily jsme soupeře servisem a ten se trápil na přihrávce. My jsme si dobře odútočily a všechno bylo super. Jsme rády, že jsme takto vstoupily do nadstavby.“

Martin Hroch (trenér hostů):Po dlouhé době jsem maximálně spokojený s výkonem celého týmu. Přestože Ambrožová nastoupila na netradičním postu univerzálky, odvedla dobrou práci a poté střídající Kotlabová dovedla zápas do vítězného konce. Věděli jsme, že to bude těžké v přerovské hale na přihrávce. Měli jsme chvílemi problémy, ale všechny holky to zvládly. Pochvalu zaslouží i lavička, která stála celý zápas za týmem, a také naši bubeníci, kteří vytvořili výbornou atmosféru.“