Jsme bez play off?

23.kolo sobota 3.3.2018, 14:30
0:316:25, 13:25, 14:25
PVK Olymp Praha PVK Olymp Praha
Volejbal Přerov: Domácí: Gauthier, Zatloukalová, Svobodová, Jehlářová, Schoene, Van der Meer, libera Kohoutová, Šádková. Střídaly: Gogová, Skálová, Dostalíková
PVK Olymp Praha: Hosté: Komárková, Bartošová, Kalhousová, Melicharová, Šimáňová, Kopecká, liberoStavinohová. Střídala: Kurková, Vyjádření:

Diváci: 111

Ještě do poloviny prvního setu se hrálo vyrovnané utkání (9:10). Pak přišly tradiční série nevynucených chyb Přerovanek a nepomohly ani dva rychle po sobě jdoucí oddechové časy domácího kouče. Za stavu 15:18 svitla malá jiskřička naděje, ovšem další pětibodová šňůra hostů ji rychle uhasila.

Do druhé sady vstoupily domácí volejbalistky lépe a ujaly se vedení 3:1. Nakonec se však ukázalo, že to bylo naposledy, kdy vedly o dva body. Velké trable měly domácí hráčky na přihrávce a nezřídka musely jen přehodit míč na stranu soupeřek. O bezradnosti v jejich počínání svědčí moment ze závěru setu, kdy Megan van der Meer útočila z pipu a míč velmi slabým úderem poslala na spodní pásku sítě.

Tlak Pražanek na servisu a naopak chyby v této činnosti u domácího týmu určily směr vývoje závěrečné sady. Pro ilustraci ze šesti podání v úvodu zkazily čtyři a s tím se opravdu nedá hrát, natož pomýšlet na bodový zisk. Olymp v této činnosti nepolevoval a v pohodě si došel pro hladké vítězství.

Autor: Stanislav Šmidák

Eva Svobodová(kapitánka domácích): „Velmi jsme se trápily na servisu i na přihrávce. Soupeři jsme tím usnadnily cestu za výhrou.“

Radim Vlček(trenér domácích): Dnes můžu pogratulovat Šternberku k postupu do play-off. Cestou z Brna na utkání jsem měl koupit osm hlav, které by potřebovaly naše hráčky.“

Hosté:

Simona Kopecká (kapitánka hostů): „Soupeřky jsme převálcovaly na servisu. Z toho pramenila jejich špatná přihrávka, a tím pádem snadný zápas pro nás.“

Stanislav Mitáč (trenér hostů):V poklidném tempu jsme zvítězili 3:0.“