ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Cenné vítězství po výborném výkonu.

Přerovanky odehrály první set trochu v křeči, jako by je svazovala nervozita před vlastními fanoušky. V koncovce první sady po napomínání trenéra Vlčka žlutou kartou udělaly sérii chyb a prohrávaly 0:1. Od druhé sady se však zlepšily ve všech činnostech, tlačily servisem a začaly postupně rozebírat obranu soupeře. Rychle získaly dvě dějství a v posledním už si tříbodové vítězství pohlídaly.
4.kolo sobota 20.10.2018, 18:00
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
3:119:25, 25:13, 25:12, 25:17
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Volejbal Přerov: Domácí: Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Shapaval, Měrková, Vander Meer, libera Vaňková. Šádková Střídaly: Jurášová, Kohoutová, Šálková, Person
Frýdek-Místek: Hosté: Hadáčková, Šípová, Pavelková, Mitrega, Šnellyová, Borovcová, libera Teperová, Radivojevičová. Střídaly: Vašinová, Grygarová, Šprochová

Diváci: 125

Komentář

Nervózní začátek domácích volejbalistek (0:3) vzbudil trochu obavy z možného opakování nejistého výkonu s Ostravou. Naštěstí se z něj rychle oklepaly a vedly 10:7. Následovala série chyb a Frýdek vedl stejným rozdílem. Ve vyrovnaném závěru za stavu 18:19 trenér Vlček reklamoval nečistou nahrávku soupeřek tak vehementně, až dostal žlutou kartu. To možná rozhodilo jeho svěřenkyně a ty už uhrály jen jeden bod.

Druhý set se už hrál podle přerovských not. Dobře se rozehrála zejména Měrková, k níž se postupně přidávaly i další hráčky. Na druhé straně se o sporadické body starala snad jen Borovcová. Ta také ještě odvrátila první setbol, ale druhý už si přerovské ženy nedaly sebrat.

Start do třetího dějství byl ve znamení úspěšných domácích útoků středem sítě. Přidaly se bodové bloky a nejistota se přenesla na druhou stranu sítě. Kapitánka hostů se nedokázala v zakončení trefit do kurtu. Dobrou pohodu Přerovanek dokazuje fakt, že v koncovce uhrály pětibodovou šňůru a otočily výsledek na 2:1.

V úvodu čtvrté sady hostující plejerky třikrát vedly, ale, jak se později ukázalo, byla to jejich labutí píseň. Pestrá hra v útoku domácích dělala soupeřkám problémy. Útočilo se středem, z hlavního kůlu, z handy i pipu a bylo jasné, kdo bude brát zaslouženě tři body. Utkání hrané ve výborné atmosféře zásluhou fanoušků obou týmů, vyhrál zaslouženě domácí celek, když proměnil hned první mečbol.

Autor: Stanislav Šmidák

Ohlasy trenérů

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „První set jsme hrály trochu nervózně. Od druhého setu jsme začaly plnit, co jsme si řekly před utkáním, zatlačily jsme na servisu a dobře bránily. Navíc jsme hrály pestřeji v útoku. Pochvala patří celému týmu a děkujeme také divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Jsme rádi za vítězství. Bylo důležité po nervózním zápase doma s Ostravou. Navázali jsme na dobré výkony na Olympu a v poháru ve Šternberku. V prvním setu jsme si na sebe sami vytvořili tlak, když jsme vlastními chybami ztratili tříbodové vedení. Cenné bylo, že se tým nezlomil. Začali jsme dobře podávat a zlepšili obranu na síti. Tím jsme vytvářeli zvýšený tlak na hráčky soupeře, které často útočily na připravený blok, zvláště když to byly Shapaval s Měrkovou. Můžeme se teď poradovat, ale už nás čeká další práce, neboť extraliga bude vyrovnaná, o čemž svědčí dnešní výsledky. Hrálo se ve výborné atmosféře, také díky tomu, že přijeli i fanoušci hostů.“

Hosté:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Rozhodlo to, že se nám nepovedly, s výjimkou prvního, další tři sety. Po vyhraném prvním nám už pak nešla přihrávka a soupeř nám roztrhal obranu útoky středem sítě.“

Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „První set jsme hráli zodpovědně, dobře jsme přihrávali a odútočili tak, jak jsme si to představovali. Od druhého setu díky většímu tlaku domácích na servisu přišly velké problémy na příjmu a od toho se odvíjely další herní činnosti. Dostali jsme se pod tlak, nestačili jsme v obraně na útočné kombinace soupeřek v dalších třech setech.“