Olomouc předvedla výborný výkon

Přerovanky se celý zápas nedokázaly zbavit velkého respektu ze síly soupeře. Ten naopak vydržel hrát velmi koncentrovaně celý zápas. Domácí tým se v průběhu utkání jenom jedinkrát dostal do jednobodového vedení. Bylo to až ve třetím setu, avšak rychle o něj přišel. Sedmibodová šňůra hostů uhasila veškeré naděje na zisk byť jediného setu.
6.kolo sobota 27.10.2018, 18:00
0:316:25, 16:25, 12:25
Olomouc Olomouc
Volejbal Přerov: Domácí: Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Shapaval, Měrková, Vander Meer, libero Vaňková. Střídaly: Jurášová, Šádková, Kohoutová, Šálková, Person
Olomouc: Hosté: Strušková, Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídala: Napolitano-Šenková

Diváci: 255

Od prvních míčů bylo patrné, že vyšší kvalita hry je na straně hostujícího týmu. V první sadě se dařilo zejména Michalíkové, která se starala o přísun bodů na konto Olomouce. Domácí kouč Vlček měl už za stavu 8:12 vybrané oba oddechové časy a marně se snažil burcovat svůj celek. Na druhé straně lodivod hostů si vybral jediný a hned po něm přišla chyba Přerovanek na servisu. Olomouc zakončila set v naprosté pohodě tříbodovou šňůrou.

Rozpaky nad hrou Přerovanek pokračovaly i v druhém dějství. Své vedení na 5:2 navýšila Olomouc bez větších problémů, když se míč od bloku pomalu odrazil mezi trojici domácích a ani jedna hráčka nebyla ochotna míč zahrát. Na lavičce olomouckého družstva panoval naprostý klid, neboť trenér si nemusel vybrat ani jediný oddechový čas. První setbol odvrátila Měrková smečí do zadního růžku, ale druhý už soupeřky proměnily.

Vpravdě nečekaná tříbodová šňůra v úvodu třetí sady dostala Přerovanky poprvé a naposledy ve střetnutí do vedení o bod - 5:4. Následný kontr v podobě sedmi bodových korálků utnul drsně veškeré naděje domácích volejbalistek. Ty byly nakonec rády, že se dostaly v setu alespoň přes desítku.

Autor: Stanislav Šmidák

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Věděly jsme, že přijede soupeř, se kterým musíme hrát odvážně, a to se nám nepovedlo. Protihráčky tvrdě trestaly všechny naše chyby.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Soupeř nastoupil připravený a koncentrovaný. Na profesionálním týmu vůbec nebylo znát, že během dvou dnů odehrál deset náročných setů. My jsme proti němu vypadali unavenější a odevzdanější. Navíc jsme nastoupili v hlavách s myšlenkou, že nám Olomouc dá na hubu. Vím, že můžeme prohrát, ale diváci odcházeli z haly s pocitem, že jsme odehráli nějaký přátelák. A to mě mrzí, protože i zásluhou olomouckých fandů tu byla výborná atmosféra a s přízní diváků nemůžeme takhle hazardovat.“

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Hráli jsme zodpovědně celý zápas a nedostaly jsme se do problémů. Kontrolovaly jsme celý průběh utkání.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes jsme k zápasu přistoupili velmi zodpovědně, ne jako ve čtvrtečním duelu s Prostějovem, kde se nám to za stavu 2:0 »rozjelo«.Od začátku jsme hráli koncentrovaně a až na pár balónů v prvním setu jsme vývoj zápasu měli pod kontrolou.