ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Královo Pole veze výhru z Přerova

Velmi důležité utkání vzhledem k postavení v extraligové tabulce se Přerovankám nepovedlo. Promarněné čtyřbodové vedení v prvním setu nahlodalo jejich sebevědomí a po prohrané koncovce se v druhém doslova sesypaly na přihrávce. Soupeřky se naopak uklidnily a přesto, že promarnily tři mečboly, vyhrály ve třech setech. K velké radosti přítomných vlastních fanoušků, kteří se postarali o výbornou atmosféru.
9.kolo sobota 17.11.2018, 19:00
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
0:323:25, 13:25, 23:25
Královo Pole Královo Pole
Volejbal Přerov: Domácí: Vander Meer, Shapaval, Měrková, Svobodová, Jehlářová, Zatloukalová, libera Vaňková, Šádková. Střídaly: Kohoutová, Jurášová, Zajícová, Person
Královo Pole: Hosté: Skiba, Podhrázká, Fricano, Meidlová, Vyklická, Nichol, libero Digrinová. Střídaly: Pavlíková, Kvapilová, Šloufová

Diváci: 200

Komentář

Až do stavu 12:12 byly vždy mírně vepředu Brňanky. Poté však přišla na servis Magda Jehlářová a donutila trenéra hostů k oddechovému času. Ani to ji však nezastavilo a připsala si další dva přímé body z podání – 17:13. Jenže pak přišla „tradiční“ domácí série nevynucených chyb a rázem bylo srovnáno. Pak se až do koncovky oba týmy střídaly ve vedení. Za stavu 23:22 kapitánka Svobodová netrefila kurt a na setbol se totéž povedlo Měrkové – 0:1.

Obrovská deka padla na domácí celek v polovině druhého dějství, kdy soupeřky odskočily až na 10:18. S tímto náskokem se nepodařilo nic udělat ani oddechovými časy nebo střídáním první nahrávačky Zatloukalové za zkušenou Petru Zajícovou. Té se sice povedlo získat bod, ale na obrat to nestačilo.

Třetí set byl opět vyrovnaný až do poloviny. Pak si Brňanky vypracovaly pohodový šestibodový náskok. Domácí tým ještě stáhnul na 15:17, ale body připisovaly postupně všechny brněnské volejbalistky. V koncovce Přerovanky odvrátily tři ze čtyř mečbolů, dva z nich povedenými bloky, ale ten poslední už nezvládly a prohrály ve třech setech.

Autor: Stanislav Šmidák, foto Jan Pořízek

Ohlasy trenérů

Domácí:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Chtěly jsme soupeře zatlačit servisem, a to se nám moc nepovedlo. Po vydřeném bodu jsme zahrály aut nebo do sítě. Od ztraceného čtyřbodového vedení v prvním setu jsme tahaly za kratší konec. Děkujeme divákům za skvělou atmosféru.

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji hostům k vítězství. Omlouvám se našim příznivcům, že už potřetí v sezóně viděli náš tristní výkon. Odpovědnost za to nesu já a já si to musím v týmu vyřešit, aby se to neopakovalo. Ať chceme, nebo ne, každý následující duel pro nás bude bojem o osmičku.“

Hosté:

Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Jsem ráda, že jsme vyhrály. První a třetí set se to tahalo, v druhém rozhodl náš servis.“

Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole): „Zvládli jsme tlak na servisu od Přerova. Nezlomili jsme se po prvním setu, a to bylo velice důležité, že jsme to ustáli. Jsme rádi za tři body a co mne nejvíc těší, je výkon Pavlíkové, která odehrála 95 % zápasu na velmi slušné úrovni. Dobře však zahrál celý tým.“