Ostrava nenavázala na svůj bojovný výkon v evropském poháru a podlehla Přerovu.

Domácím volejbalistkám letošní extraligová sezóna vůbec nevychází a kdy jindy zlomit nepříznivou bilanci než po středeční výhře v CEV Cupu a se soupeřem, kterého jako jediného v letošní lize porazily. Pikantní na utkání je také souboj trenérů. Ostravu vede reprezentační trenér žen Zdeněk Pommer a hosty jeho asistent u reprezentace Radim Vlček. Pohárová výhra však nebyla pro domácí dostatečným impulzem k bojovnějšímu výkonu a z výhry se radoval hostující tým.
11.kolo sobota 1.12.2018, 17:00
Ostrava Ostrava
1:320:25, 14:25, 25:19, 21:25
Ostrava: Domácí: Makauskaite, Sedláčková, Diatková, Zedníková, Zemanová, Lukáčová, libera Chevalierová, Červenková. Střídaly: Žolnerčíková, Faltínová, Kašparová, Nečasová
Volejbal Přerov: Hosté: Vander Meer, Shapaval, Měrková, Svobodová, Person, Zatloukalová, libera Vaňková, Krejčíková. Střídaly: Kohoutová, Zajícová, Šálková, Jurášová

Diváci: 150

Vstup do utkání se domácím nevydařil (4:7), z toho tři esa dostalo domácí libero Chevalierová. Ostravanky následně dotáhly a dokonce vedly 10:9, do stavu 12:12 pak byla hra vyrovnaná, ale po dalších esech si musel domácí trenér Pommer vzít oddechový čas za stavu 12:15, avšak celou sérii přerovská Měrkova odpodávala a hostující celek odskočil až na 12:20 a byť Ostrava kosmeticky upravila skóre, set už zvrátit nedokázala.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 7:7, od té doby bylo na hřišti už jen družstvo Přerova (7:10, 8:12, 9:15,12:18). Žádné timy ani střídání nepomohly, aby se domácí hráčky probraly z letargie.

Do třetího setu trenér Pommer nasadil druhou nahrávačku Kašparovou, na blok Nečasovou a na libero Červenkovou a na hru domácích se rázem dalo dívat (6:4, 12:5, 14:6). Ovšem obrovské chyby Ostravanek dovolily přerovským Zubřicím zdramatizovat set, kdy osmibodovou ztrátu snížily až na dva body (17:15), poté ale přece jen set v koncovce patřil hráčkám TJ Ostrava.

Bohužel ani tento vyhraný set domácím na jistotě nepřidal a nedůrazem a spoustou chyb dovolily domácí hráčky hostům odskočit na 3:8, 8:12. Poté nastalo dočasné zlepšení a ostravské hráčky při servisu Zedníkové i díky bodovým blokům dotáhly na 12:12. Následně byla chvíli hra vyrovnaná do stavu 15:16, ale to bylo poslední vzepětí Ostravanek (15:18, 16:20, 19:22) a Přerov už si set i celý zápas pohlídal.

Autor: Miloš Matula

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „V prvním a druhém setu jsme si nepřihrály a z toho vyplýval slabý útok. Ve třetím setu nám vycházel servis, a proto jsme ho dotáhly do vítězného konce. Ve čtvrtém setu rozhodl větší počet chyb na naší straně.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeř nás zatlačil servisem dva a půl setu. Když jsme se dostávali do hry, srazily nás vlastní laciné chyby. Soupeř vyhrál zaslouženě.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Přijely jsme si pro tři body a jsme rády, že je odvážíme. Po dvou vyhraných setech jsme polevily, hlavně na servisu, a proto jsme třetí set prohrály. Čtvrtý set byl podobný, ale koncovku jsme urvaly.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „My jsme šťastní za výhru za tři body a oplatili jsme soupeři porážku z druhého kola. Dva sety jsme hráli pěkný volejbal, jak už bývá naším zvykem, tak jsme polevili a nechali domácí rozehrát a začala bitva o každý bod. V koncovce čtvrtého setu jsme udělali méně chyb a body jsou naše. Zápas měl dobrou atmosféru.“