Starší žákyně

Dívky U16 zahájily krajský přebor v Přerově a v Olomouci

Dívky kategorie U16 „A“ odehrály své první kolo krajského přeboru na domácí půdě v Přerově. Turnaj začal náročně, protože hned v prvním zápase nastoupily proti loňským mistryním, týmu VK Šantovka Olomouc. Přestože zápas skončil porážkou, dívky podaly kvalitní výkon.

Ve druhém zápase proti VK Prostějov začaly dívky velmi silně. První set vyhrály suverénně díky vynikajícímu servisu, který nedokázal dostatečně odvracet. Ve druhém setu se Prostějov již vzchopil a kladl daleko větší odpor, ale Přerovské dívky si i tak udržely kontrolu nad hrou a zvítězily 2:0.

V posledním zápase se dívky utkaly s týmem VAM Olomouc. Tento soupeř byl silnější ve všech aspektech hry, a i přes velkou snahu Přerova, který se nevzdal, zvítězil VAM Olomouc 2:0.

Přestože tým zaznamenal 2 prohry, podařilo se jim udržet místo v první skupině krajského přeboru. To znamená, že budou i nadále bojovat o přední příčky.

Hodnocení trenérky Anety Tobiášové

"Holky byly od začátku nervózní, protože šlo o utkání proti nejlepším týmům v kraji. Bylo vidět, že soupeři jsou velmi dobře připraveni a každý zápas bude velmi náročný. Přesto věřím, že se nám podaří zlepšit naši formu a posouvat se dál. Máme potenciál a tyto zápasové zkušenosti nám pomohou růst."

Tým U16 "B" bojoval v Olomouci

Dívčí tým U16 "B" odehrál v Olomouci tři utkání s rozdílnými výsledky, ale i s velkým odhodláním. Turnaj zahájily hráčky proti VSK Zábřeh a po napínavém boji vyhrály tiebreak 2:1. Zápas se nesl v duchu dramatu a napětí až do posledního míče, ale tým nakonec předvedl silnou vůli a urval vítězství.

V dalším utkání čekal dívky silný soupeř z VK Olomouc. Ačkoliv se holky snažily, po těsném druhém setu musely uznat převahu soupeřek a podlehly. Nezdar však tým nezlomil a do posledního zápasu proti dalšímu olomouckému týmu nastoupil s chutí. Díky soustředěné hře a skvělé týmové spolupráci vybojovaly hráčky přesvědčivou výhru 2:0.

Hodnocení trenéra Jaroslav Zajíc:

„Holky odehrály pěkný turnaj. Bojovaly, ale občas nastaly velké výpadky, které nás stály ztráty setů. Věřím, že s dalšími koly se budeme zlepšovat a dokážeme se dostat do vyšší skupiny.“