Juniorky A

Extraligový turnaj U20 v Ostravě

V rámci 3. extraligového kola juniorek jsme zavítaly do Ostravy. Prvním naším protivníkem byl tým TJ Sokol Frýdek-Místek. Ze začátku bylo vidět, že se obě družstva hledají, výkon nebyl přívětivý ani na jedné straně, a přesto, že soupeř měl vždy o něco navrch, tak jsme v 1. setu zvítězily. Do 2. setu jsme vlétly po hlavě, a výborným servisem jsme nedaly soupeři šanci v tomto setu. Stejný průběh měl také 3. set, kdy soupeř hrál téměř odevzdaně, ale bohužel jen do stavu 11:2. Poté se opět opakovala situace jako při domácím turnaji, vidina snadné výhry či možná strach ze zisku 3 bodů. Nesoustředěnost, myšlenka toho, že vše půjde samo, nebyly jsme schopny zaútočit, a následně ubránit soupeřův útok. To vše se promítlo i do dalších setů, a zápas jsme prohrály. Hned po tomto zápase nás čekalo další utkání, a to s týmem VK Prostějov, který dobře známe, a kterému jsme chtěly sebrat aspoň bod, ale bylo vidět, že holky neměly už tolik sil po předchozím zápase, a tak opět s tímto týmem prohráváme. V neděli jsme nastoupily proti domácímu týmu TJ Ostrava, který byl favorit této skupiny. Do poloviny každého setu jsme držely krok se soupeřem, ale pak se projevila u soupeře větší zkušenost a sehranost. Paradoxně jsme proti tomuto týmu podaly nejlepší výkon za celý turnaj, i přesto, že jsme prohrály.

Hodnocení

Lena Oborná (trenér):

Velmi mě mrzí, že jsme nezvládly první utkání s Frýdkem-Místkem. Byly to jasné 3 body pro nás, kterými jsme si mohly zajistit místo ve druhé skupině, a to nemluvím o tom, že by to holkám zvedlo sebevědomí do dalších zápasů. Je pro mě velmi těžké pochopit, co se opět stalo, že jsme to nezvládly dotáhnout do úspěšného konce. Kladně hodnotím výkon proti Ostravě, kde byla vidět bojovnost a radost ze hry. Jsme schopny vzdorovat i těžkým soupeřům, a hrát s nimi na stejné úrovni, ale bohužel to zatím nedokážeme vydržet celé utkání. Bohužel nám tu ze zdravotních důvodů chyběla smečařka Klára Šrámková, kdy bychom měly možnost prostřídat ve chvílích, kdy se nám přestalo dařit, a kdy u některých smečařek byla vidět únava. Nyní máme měsíc na to se pořádně připravit do dalšího turnaje, zlepšit vše co půjde, dát se psychicky dohromady, a opět si vybojovat postup do 2. skupiny.