Jednoznačná výhra ukrajinských mistryň

Jednoznačná bitva vyzněla jasně pro hostující hráčky, které nedaly oslabeným Přerovankám jedinou šanci a bez větších problémů si došly pro pohledné vítězství.
8.kolo čtvrtek 10.11.2022, 17:00
0:321:25, 9:25, 13:25
Dnipro Dnipro
Volejbal Přerov: Joanna Atanasova, Karina Lazárková, Aneta Köhlerová, Isabel Kovacic, Michaela Dlouhá, Michaela Zatloukalová, libero Adriana Kulová. Střídaly: Aneta Hůsková, Horská Kristýna, Tereza Baláková, Michálková Jůlie
Dnipro: Dorsman Svitlana, Savard Vicki, Stepanenko Margarita, Grbac Mirta, Velykokon, Khober Yevheniia libero Niemtseva Krystyna. Střídaly Milenko Oleksandra, Karasova Anastasiia, Jonjev Marija

Přerov vstoupil do prvního setu zaskočeně, čehož využily hostující hráčky dokonale a vybudovaný náskok ze začátku setu pohodlně udržely i přes zlepšenou hru domácích v závěru setu. Ten nakonec skončil v poměru 21:25.

Zdálo se, že ve druhém setu se bude jednat o mnohem vyrovnanější bitvu, bohužel opak byl pravdou a kompaktní ukrajinský tým zabral a Přerov deklasoval 9:25. Z tohoto průběhu hry se domácí hráčky již nedokázaly otřepat, a i třetí set tak byl i přes několik dobrých momentů jasnou záležitostí a skončil poměrem 13:25.

Je potřeba uznat velkou sílu hostujících hráček, které přijely do Přerova napravit předešlé dva prohrané zápasy. Už od samého začátku bylo jasně vidět, že si jdou velice sebevědomě za svým cílem. Přerovu se nedá upřít bojovnost a zarputilost, která ovšem na dobře hrající soupeře dnes nestačila.

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Jako bychom si dnes myslely, že soupeřky jsou nějaké nadpřirozené bytosti. Náš výkon byl ustrašený, a tak si z nás Dnipro udělalo trochu trhací kalendář. Chyběla nám zraněná blokařka Alicia McClellan, ačkoliv myslím, že obě Anety to dnes za ní na bloku solidně zvládly. A taky nám dělal problémy servis. Místo, abychom pomocí servisu na Dnipro zatlačily, často jsme při podání ztrácely. Musíme to brát jako zkušenost do dalších zápasů.

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov):Mrzí mě, že jsme nehráli tak, jako jsme hráli koncovku prvního setu. V ostatních fázích zápasu jako bychom až příliš soupeřkám podlehli a neměli se čeho chytnout. Servis nám vůbec nešel a ztráceli jsme hodně v postaveních, byť holky se s tím praly statečně. Každopádně nahradit Aliciu McClellan bylo těžké. Každopádně, soupeř byl mimořádně kvalitní a zkušený. Naplno nám ukázal rozdíl mezi námi a jimi coby plně profesionálním týmem. Pokud jsme byli jednou z jejich generálkou na Ligu mistrů, tak jsme to trochu odnesli. Ale život jde dál a soustředíme se na další zápas, který nás čeká v sobotu.

Hosté:

Vicky Savard (kapitánka SC Prometey Dnipro): „Po dvou předchozích prohrách jsme se na tento zápas hodně soustředily a připravovaly. Hledaly jsme s trenéry řešení, co zlepšit a změnit, abychom uspěly. Snažily jsme se být o dost agresivnější ve hře a precizní na servisu. Tím myslím, že jsme přerovský tým dostávaly často z postavení, díky čemuž se k nám vracely snadné míče. Byly jsme velmi dobré na útoku a i přes pár slabších momentů jsme si dokázaly udržet pozornost a kozistentnost po celé utkání. Za to i za výhru jsem velmi šťastná.

Ivan Petkov (trenér SC Prometey Dnipro)Dnes jsme ukázali velkou zkušenost, a hlavně skvělé nasazení a bojovnost. Jsem velmi rád, že jsme se dokázali po dvou prohrách zvednout, předvést kvalitní výkon a vyhrát. Jako maximalista jsem ovšem v naší hře viděl stále nějaké rezervy a prostor pro zlepšení. Budeme na tom tvrdě pracovat. Velmi děkuji Českému volejbalovému svazu za to, že si nás vzal pod křídla a že můžeme hrát volejbal.“