ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Prohra s Libercem mrzí

Liberecké hráčky si z posledního venkovního zápasu v Prostějově dovezly alespoň bod a zatím jsou na 3. místě v extralize. Naproti tomu přerovské hráčky v posledním domácím utkání proti týmu Dnipro prohrály 0:3 a v extralize jim zatím patří 9. místo. Liberecká Dukla nakonec obhájila domácí vítězství a vyhrála 3:0.
9.kolo sobota 12.11.2022
Liberec Liberec
3:025:23, 25:20, 25:20
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
Liberec: Diana Frankevych, Michaela Nečasová, Nikola Kvapilová,Lucie Šulcová, Kateřina Kohoutová, Hyke Lyklema, libero Lucie Kolářová. Střídaly: Karolína Bartošová, Lucie Blažková
Volejbal Přerov: Karina Lazárková, Aneta Köhlerová, Petra Isabel Kovačić, Yoanna Atanasova, Michaela Dlouhá, Michaela Zatloukalová, libero Adriana Kulová. Střídaly: Aneta Hůsková, Tereza Baláková

Komentář

Začátek prvního setu začal lépe pro hosty. Přerovské hráčky si brzo vytvořily náskok, který si udržovaly až do stavu 8:10. Liberecké hráčky zabraly v poli a podařilo se jim stav setu srovnat na 10:10. Následovala přetahovaná o každý bod. Když se skóre vyšplhalo opět na rozdíl tří bodů (11:14), liberecký trenér Libor Gálík si vybral svůj první time out. Přerovské hráčky se ale svého náskoku nemínily vzdát. Za stavu 14:18 si liberecký trenér vybral i druhý time out. Bodový rozdíl i nadále zůstával. Po smeči střídající Blažkové na 18:20 si svůj oddechový čas vybral i trenér Přerova Radim Vlček. Zlepšená hra libereckých hráček ale pokračovala a tak za stavu 20:20 přišel na řadu druhý time out hostů. V koncovce setu začala opět přetahovaná o každý bod se šťastným koncem pro Duklu – 25:23.

Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 6:6. Další body do skóre si začaly zapisovat pouze hráčky Dukly a tak za stavu 10:6 si přerovský trenér vybral svůj první oddechový čas. Rozjeté hráčky Dukly ale skóre i nadále navyšovaly. Za stavu 12:6 si přerovský trenér vybral i svůj druhý time out. Liberecké hráčky si ale pohodlný náskok nechtěly nechat vzít a i nadále navyšovaly skóre – 18:11. Přerovským hráčkám se podařilo se přiblížit na rozdíl dvou bodů – 19:17 resp. 21:19. Koncovku si ale domácí tým pohlídal a po nepovedeném podání ze strany Přerova zaslouženě vyhrál i tento druhý set – 25:20.

I třetí set začal vyrovnaně a ani jeden z týmů nedovolil soupeři se vzdálit na větší bodový rozdíl. Od stavu 6 :6 ale přerovské hráčky zpřesnily hru a začaly navyšovat svůj bodový zisk - 7:10. Liberecké hráčky napnuly všechny svoje síly a srovnaly skóre na 12:12. Když ale Přerov opět navýšil bodové skóre, tak si za stavu 12:14 vyžádal svůj oddechový čas liberecký trenér Libor Gálík. Naopak po srovnání skóre na 14:14 si svůj oddechový čas vybral trenér Přerova. Druhá půlka setu připomínala jeho začátek, kdy se oba dva týmy přetahovaly o vedení. V koncovce setu si liberecké hráčky vytvořily náskok tří bodů (22:19), což donutilo přerovského trenéra Radima Vlčka vybrat si další oddechový čas. Liberecké hráčky si svoje vítězství v setu a v celém zápasu ale nenechaly vzít a vyhrály 25:20.

Ohlasy trenérů

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): Pro nás asi povinné tři body, protože si myslím, že si letos už nemůžeme dovolit ztrácet moc bodů do tabulky. Jsem ráda, že jsme to zvládly, i když to občas bylo trochu napínavé, někdy až moc. Ještě to není úplně ono. Doufám, že už to bude jen lepší a lepší a my budeme sbírat body.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Trochu utrápené, ale bereme vítězství 3:0 a tři body. Budeme se soustředit na zítřejší utkání ve Šternberku.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Určitě je to škoda, protože si nemyslím, že Liberec hrál dneska dobře, ale my jsme hrály ještě hůř. Mohly jsme si odsud odvézt nějaké další cenné body. Bohužel se to nepovedlo a musíme dál pracovat. Dneska jsme si to pokazily samy.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): Gratuluji Liberci, který získal tři body. My jsme chtěli něco urvat a za mě jsme tři body ztratili, protože jsme ten zápas měli vyhrát 3:0. Ale porážíme se sami, takže to je pak těžké.“