2.kolo sobota 5.10.2024
0:318:25,17:25,20:25
PVK Olymp Praha PVK Olymp Praha
Volejbal Přerov: Mickelson, Warmington, Stefándóttir, Ternava, Makoňová, Zatloukalová libero Kulová, Horská Střídali: Tinklová, Hrudíková, Hůsková, Šrámková
PVK Olymp Praha: Hosté: Vlčková, Hodanová, Žáková, Brancuská, Průšová, Gajdová libero Dostálová Střídali: Semanová

Do utkání vstoupil lépe Olymp a důrazným útokem si vytvořil čtyřbodové vedení. Poté ovšem Přerov

donutil hráčky Olympu chybovat a dorovnal stav na 10:10. Pražský tým začal bránit výborně na síti a

vedení si vzal opět na svoji stranu a pohodlně si došel k vítězství v první setu 25:18.

Druhý set začaly lépe přerovské hráčky a tlakem na podání a na sítí si vytvořily náskok 7:4.

Následovala série vynikajícího podání Vlčkové a dostala Olymp do vedení 13:7. Tlak Olympu nepovolil

a vyhrál 25:17.

Od začátku třetího setu se dostal do vedení Olymp a až do stavu 15:9 neměl Přerov odpověď. Poté

výbornou hrou na útoku ztrátu snížil na 13:15, ale pak už k žádnému zvratu nedošlo a Olymp zvítězil i

ve třetím setu 25:20 a celkově 3:0 na sety.

Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Monika Brancuská.

Domácí:

Hana Makoňová (hráčka domácích): Dneska Olymp hrál velice dobře. My jsme nepřihrávaly dobře,

nebyl tam útok, jaký bychom si přály. Takže víme, co zlepšovat do budoucna. Gratulujeme Olympu.

Radim Vlček (trenér domácích): Dnes se nám zápas nepovedl podle našich představ. Na druhou

stranu Olymp zahrál výborně, v podstatě bez chyb, šli mu všechny činnosti. Dobře přihrávaly, dobře

útočily, měly to rozdělené na všechny útočnice. Dneska byla Brancuská rozdílovou hráčkou, takže ten

výsledek odpovídá výkonu obou týmu. Olymp byl dnes lepší.

Hosté:

Monika Brancuská (hráčka hostů): Jsme ráda, že jsme dnes vyhrály za tři body, protože to pro nás

nebylo jednoduché utkání po první prohře. Potřebovaly jsme se poprat a jsem ráda, že vezem tři

body do Prahy.

Lukáš Miček (Trenér Hostů): Jsme určitě rádi za tři body a hlavně, že to bylo na tři sety. Tady se

nehraje lehce, je tu bouřlivá atmosféra, což je dobře pro přerovský volejbal a pro volejbal celkově, že

sem dokážou nalákat lidi.Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Hlavně po prvním prohraném zápase

jsme rádi za tři body a gratuluji holkám, že jsme to zvládli.