0:39:25, 23:25, 18:25
Olomouc Olomouc
Volejbal Přerov: Zatloukalová L., Gardner, Dlouhá, Hutchinson, Semerádová, McClellan, libero Kulová A., Šádková, Střídali: Baláková, Köhlerová, Šrámková, Zatloukalová M.
Olomouc: Gambová, Mostsitska, Šmídová, Šepelová, Blanco, Babič, libero Kulová D., Střídali: Kneiflová, Lazárková, Štimac

První set se zlomil hned v jeho začátku, kdy domácí hráčky rozhodilo pár sporných momentů rozhodčích, kdy si od té doby nebyly schopny přihrát téměř žádný balón, naopak vysokoškolačky tlačily servisem a dovedly první dějství hladce k cíli.

Jakoby průběh prvního dějství hostující hráčky ukolébal, Zubřice se naopak zvedly, začaly tlačit podáním, lépe si přihrávat a dokázaly držet s favorizovanou Olomoucí vyrovnanou partii až do samotné koncovky druhého setu, kde jim chybělo možná trošku štěstí, aby si připsaly cenný skalp v podobně uhraného setu, který ovšem po výsledku 23:25 vyhrála nakonec Olomouc.

Třetí sada byla až do půlky vyrovnaná, kde rozhodla šňůra čtyř chyb domácích hráček, čehož vysokoškolačky využily, následně projevily své zkušenosti a dotáhly tak zápas k vítězství 0:3 na sety.

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Kdybychom nedělaly zbytečné blbosti, tak jsme mohly nějaký bod urvat. Bylo to úplně stejné jak v Liberci, hrajeme bohužel jak na houpačce. Chvíli strašně dobře a pak nás potopí 5 vlastních chyb za sebou a pak už se z toho těžko dostáváme. Myslím si, že druhý set jsme hrály dobře, třetí taky, tam nám ujelo jedno postavení, ale obecně až na ten první set to bylo dobré a je to škoda. Myslím si však, že když budeme i nadále trénovat a pracovat na sobě, tak to přijde a výsledky se dostaví.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „První set škoda, tam po rozpačitém začátku, kdy tam asi byly nějaké 2-3 chyby rozhodčího, ale to by nemělo ten tým zase tak rozhodit, jsme se dostali pod tlak servisem soupeře, kdy pak byla trošku panika, tak tam nás Olomouc jasně přehrála, tam se nám protočily všechny hráčky. jsem spokojený, že tam alespoň naskočila šestnáctiletá Klárka Šrámková, zvládla to a nasbírala zase alespoň nějaké zkušenosti. Myslím, že pak dva sety od nás docela dobrý volejbal, škoda v druhém setu, že jsme nedohráli tu koncovku, kdy jsme mohli jít o dva body a trefili jsme útokem středem bránicí hráčku a od ramena se to odrazilo někam k nám na lajnu, což je škoda. A třetí set poměrně vyrovnaný, ovšem od stavu dvanáct jsme tam vytvořili čtyři úplně zbytečné chyby a pak když jsme se snažili to ještě trošku zdramatizovat, tak měl soupeř již takovou kvalitu, že nám to nedovolil. Gratuluji soupeři.“

Hosté:

Barbora Gambová (kapitánka VK UP Olomouc): „Po prvním setu, který rozhodl hlavně náš dobrý servis, kdy jsme soupeře hodně zatlačily, kdy si nebyl v podstatě schopný přihrát, tak jsme potom nastoupily do druhého setu trošku vlažně s tím, že to bude podobně snadné. Soupeř se ovšem chytil, trošku nás zatlačil, zlepšil servis a všechny herní činnosti, kdežto my jsme se v podstatě na každé z nich trochu zhoršily, a proto ta vyrovnaná koncovka druhé sady. Ve třetím setu až na pár našich hloupých chyb, kdy jsme dostaly soupeře trochu zpátky do hry, jsme si to již pohlídaly.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „My jsme čekali, že Přerov bude tlačit stejně jako v Liberci servisem, celý týden jsme se na to připravovali. V prvním setu to však vypadalo úplně obráceně, že jsme spíše tím servisem tlačili my a možná jsme tím Přerov trochu zaskočili. Bohužel nás ten průběh prvního setu ukolébal, a přestože jsme na začátku říkali, bacha na to, Přerov se zvedne, bude hrát líp, bude tlačit servisem, tak jsme i díky vlastní nepozornosti dostali soupeře do hry. Ten toho využil, hrál vyrovnanou partii ve druhém setu, kdy jsme tu koncovku uhráli trošku se štěstím. Ve třetím setu vlastně taky, ta hra byla vyrovnaná až nějak do půlky, potom se projevila asi nějaká naše větší zkušenost. Soupeř hrál výborně druhý set, my příští týden začínáme těžší soupeře z horní poloviny tabulky, tak byl tento zápas určitě skvělá příprava.“