ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

První zápas, první vítězství

V prvním utkání nové extraligové sezony 2024/2025 přivítaly volejbalistky TJ Ostrava na své palubovce soupeře z Přerova. Zatímco Ostrava kádr příliš neobměnila oproti loňské sezoně, v dresu hostí se představily hned čtyři zahraniční posily. Utkání nabídlo celkem čtyři sety, dva s jasným výsledkem, ve dvou koncovkách to ale bylo napínavé. Nakonec zvítězily hostující hráčky z Přerova poměrem 3:1 na sety a odvážejí si tak z Ostravy první body do tabulky.
21001 sobota 28.9.2024, 17:00
Ostrava Ostrava
1:317:25,25:15,22:25,27:29
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
Ostrava: Chládková, Jakuškina, Kojdová, Jedličková, Štrbová, Hadáčková, libero Slavíková Střídaly: Jasečková, Kašparová
Volejbal Přerov: Makoňová, Zatloukalová, Mickelson, Warmington, Stefánsdóttir, Ternava libero Kulová Střídaly: Tinklová, Hůsková, Hrudíková

Komentář

Úvod utkání provázela řada chyb na servisu na obou stranách, skóre bylo v úvodu prvního setu vyrovnané (5:5). Tříbodový náskok získaly hostující hráčky za stavu 8:5. Hosté i nadále drželi náskok na Ostravu (14:10). Za stavu 16:10 pro Přerov brali domácí první oddechový čas v utkání. Přerov byl i nadále lepším týmem (19:14), svěřenkyně trenéra Vlčka byly důraznější v útoku i obraně. Do koncovky šly přerovské hráčky s pohodlným náskokem sedmi bodů, když vedly 21:14. Hned druhý setbol hosté využili a zvítězili poměrem 25:17.

Začátek druhého setu nabídl vyrovnanou bitvu (3:3), poté šla do vedení Ostrava (7:4). Po chybě na útoku Přerova vedla Ostrava 11:8. Ostrava přidala na důraze a lépe servírovala. Po esu Jasečkové už vedly domácí volejbalistky 16:10. Do koncovky vedla Ostrava 21:13. Závěr setu si domácí hráčky pohlídaly a zvítězily 25:15.

Třetí set zahájily lépe přerovské hráčky, které vedly 5:2. Po útoku z doskoku Štrbové snížila Ostrava na 5:8. Esem naopak Tinklová poslala Přerov do vedení 10:5. Ostravě se podařilo dorovnat na 12:12. Po útoku Petry Kojdové vedla Ostrava 14:13. Skóre se poté přelévalo ze strany na stranu. Po vytlučených blocích Ostravy vedl Přerov 19:16. Ostrava čtyřmi body otočila na 20:19. Srovnáno bylo za stavu 21:21 a 22:22. Přerov ale poslední tři výměny zvládl na výbornou a ukončil tak set ve svůj prospěch 25:22.

Čtvrtý set zahájila domácí kapitánka Hadáčková esem. Ostrava si vypracovala náskok na soupeře (7:3). Náskok Ostravy po útoku Nely Jasečkové narostl na šest bodů (11:5). Přerov ale začal dotahovat. Dvěma esy Zatloukalové bylo sníženo na rozdíl jediného bodu (12:11 pro Ostravu). Srovnáno bylo za stavu 13:13. Poté šli do vedení hosté (15:13), Ostrava ihned dotáhla a vedla 16:15. Do koncovky vedl Přerov 21:18. Ostravě se podařilo dotáhnout na 21:21. Esem Zatloukalová získala pro svůj tým mečbol. Ostrava ale opět srovnala. Samotný závěr utkání byl napínavý a dramatický, finská smečařka Ternava nakonec utkání tvrdým úderem ukončila, když hosté získali čtvrtý set poměrem 29:27 a celkově utkání ovládli 3:1 na sety.

Ohlasy trenérů

Domácí:

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Ostrava): „Já bych chtěla pogratulovat soupeři, protože na nás vletěl, měl opravdu kvalitní servis a my jsme to moc neustály a vyhrál v koncovce ten šťastnější a my se z toho musíme ponaučit a jít dále. Věřím, že budeme lepší.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme dnes byli nedůrazní na podání a Přerov nás zatlačil. Naopak my jsme podávali špatně a nedůrazně v podstatě celý zápas. Byli jsme nedůrazní v koncovkách a vytvořili jsme chyby, jak na útoku, tak v mezihře, kdy jsme si nepřihráli lehké míče, a to si myslím, že rozhodlo dnešní zápas.“

Hosté:

Aneta Hůsková (kapitánka Volejbal Přerov): „Já jsem strašně ráda, že si z prvního kola odvážíme tři body, bylo to napínavé. Jsem ráda, že jsme ve čtvrtém setu udržely koncovku a jsme jenom rádi. Doufám, že budeme takto i nadále pokračovat.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Určitě obrovská spokojenost, první zápas sezony. My jsme na to soutěžní utkání čekali na rozdíl od Ostravy, která hrála s Frýdkem. Pro nás za tři body vítězství v Ostravě, která je pasovaná na jednoho z adeptů na medaili, je obrovský úspěch. Jsme spokojení, fantastičtí byli i naši fanoušci, kteří přijeli. Ten zápas měl fantastickou atmosféru a myslím si, že se chvílema hrál moc hezký volejbal a my to bereme s obrovskou pokorou. Jsem pyšný na tým, že jsme hráli týmově, ale v pondělí jdeme znovu do práce.“