23.kolo sobota 12.2.2022, 19:00
1:325:22, 16:25, 9:25, 19:25
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Volejbal Přerov: Baláková, McClellan, Miklendová, Semerádová, Šrámková, Zatloukalová L., libero: Šádková
Frýdek-Místek: Hadáčková, Mitrega – Mamica, Navrátilová, Petrová, Šnellyová, Ulumbelashvili, libero: Teperová, Střídali: Tkáčová, Diatková

V rámci 23. kola UNIQA Extraligy žen se mělo utkání Volejbalu Přerov a TJ Sokolu Frýdek-Místek odehrát v Městské sportovní hale v Přerově. Bohužel kvůli problémům s palubovkou musel být zápas odehrán v pozdějších hodinách na půdě Frýdku-Místku.

Začátek prvního setu se Přerovankám příliš nepovedl a Frýdek-Místek od začátku udržoval náskok. V prostřední části setu hráčky Přerova zatlačily na podání a na soupeře se dotáhly. V koncovce byly Přerovanky lepší a vyhrály si první set 25:22.

Nástup do druhého setu se Přerovu nepovedl a nepokračoval v úspěšné hře. Frýdek si získal náskok už na začátku a bodový rozdíl navyšoval. Zatlačil hlavně útokem, který Přerov nebyl schopen ubránit.

Třetí set byl v režii chyb Přerova, proto měl rychlý průběh a skončil velkým bodovým rozdílem.

Čtvrtý set začal podobně jako předchozí. Rychlý bodový rozdíl ve prospěch Frýdku-Místku v průběhu setu narůstal, hlavně díky útoku. V závěru setu se Přerovu ještě povedlo bodový rozdíl snížit, ale nestačilo to a po setech 25:22, 16:25, 9:25 a 19:25 prohrál 1:3.

Domácí:

Šárka Semerádová (kapitánka Volejbal Přerov): „První set vypadal ze začátku hůř, pak jsme se dokázaly zvednout a svoji bojovností set uhrát. Potom ale výkonnost šla dolů ve všech činnostech. I přesto, že jsme neměly žádnou hráčku na střídání, tak jsme podaly dobrý výkon“

Jan Moravčík (trenér Volejbal Přerov): „Po dobrém prvním setu, který jsme si vybojovali, jsme naši bojovnost nepotvrdili v dalším setech. Soupeř z Frýdku-Místku byl lepší. Nedokázali jsme zareagovat na změnu obrany. V mezihře jsme dost trpěli na tom, že si nejsme schopni uhrát balon, i když máme dobře čapnuto. Vytvořili jsme spoustu chyb a byly jsme málo důrazní. „

Hosté:

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Musím říct, že po sprše v prvním setu, kdy jsme vedly o pět balonů a pak jsme koncovku prohrály, tak přišlo na jedné straně zklamání, ale na druhé straně nás to nakoplo a myslím si, že zbytek zápasu jsme byly lepším týmem.“

Dedková Alexandra (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „První set jsme nezvládly roli favorita. Dělaly nám problém malé smečařky, které se používali náš blok. V dalších setech už jsme svou hru zlepšily a jsem ráda, že jsme vyhrály za tři body.“