Poslední zápas žen ve Frýdku

31.kolo čtvrtek 16.3.2023, 17:00
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
3:130:28, 29:27, 18:25, 26:24
Frýdek-Místek: Dvořáčková, Petrová, Krejčí, Shumeiko, Livingston, Strušková, libera Teperová, Šrámková. Střídaly: Mello, Zajícová
Volejbal Přerov: Oborná, McClellan, Zatloukalová, Hůsková, Dlouhá, Kovačić, libero Kulová. Střídaly: Martincová, Horská

V prvním setu začaly lépe Zubřice z Přerova. Ujaly se vedení 13:7, ale Sokolky dotáhly na 17:17. V závěru setu Přerov nevyužil čtyři setboly, domácím pak k vítězství 30:28 stačily dva.

Ve druhém setu měli diváci možnost vidět další vyrovnaný průběh utkání, kde měl opět Přerov tři setboly, které si nezvládl uhrát, a set pro sebe získal domácí tým 29:27.

Třetí set měl vyrovnaný průběh pouze do stavu 14:14, poté Přerov odskočil na 20:15, set dotáhl do vítězného konce a snížil stav na 2:1.

Ve čtvrtém setu měly lehce navrch Sokolky, které vedly 14:10. Hostující Přerov však měl v koncovce více ze hry, vedl 21:18, 23:20, 24:21, ale přehlídka neproměněných setbolů pokračovala. Koncovku odpodávala smečařka Petrová a domácí Frýdek-Místek získal nakonec i tento set 26:24.

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): Dneska hodně vyrovnaný zápas, kdy jsme zvládly koncovky setu. Jsem ráda za výhru před play-off.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Tři vyhrané koncovky před play-off jsou povzbuzení. Pochvala naší nahrávačce.“

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Poslední zápas sezóny…, předvedly jsme dobrý výkon, bohužel jsme nezvládly koncovky. Cením, že se do hry vrátily emoce, škoda. Užijeme volno a jdeme se připravovat do další sezóny. Gratuluji Frýdku k výhře.“

Jan Moravčík (trenér Volejbal Přerov): „Dobrý bojovný výkon, škoda koncovek a spoustu neproměněných setbolů, kde jsme se chvílemi poráželi vlastními chybami. Nicméně, chtěl bych holky za dnešní výkon pochválit.“