Zubřice bojovaly. Loňskému medailistovi vzaly set.
2.kolo čtvrtek 19.10.2017, 18:00
Královo Pole Královo Pole
3:124:26, 25:19, 25:20, 25:21
Královo Pole: Domácí: Zburová, Suchá, Podhrázká, Kopáčová, Assis, Boulová, libero Vaňková. Střídaly: Vondráková, Vyklická, Pištěláková, Pene
Volejbal Přerov: Hosté: Zatloukalová, Vander Meer, Jehlářová, Svobodová, Schoene, Gauthier, libero Šádková. Střídaly: Kohoutová, Šálková, Veselá

První sadu hned v úvodu poznamenalo zranění brněnské kapitánky Ivany Zburové, i tak to ale až do stavu 12:7 vypadala na jednoznačnou jízdu domácích. Přerov se však zkoncentroval a postupně se dotáhl na rozdíl jediného bodu (15:14). Trpělivá hra hostujících pokračovala i dál a o vítězi prvního dějství rozhodovala až jeho koncovka. V té se Přerovu povedlo nejprve odvrátit brněnský setbol (24:23), a následně uhrát dva body pro sebe, což znamenalo vedení hostujících 0:1.

Brno ztráta úvodní sady psychicky nepoznamenala, naopak byly to právě domácí volejbalistky, které určovaly v druhém setu herní tempo. Čtyřbodový náskok z prvního technického time outu tak Brno postupně navyšovalo a bez větších problémů dokráčelo až k zisku druhé sady poměrem 25:19.

Set s pořadovým číslem tři se ale zcela v režii Brna, i přes slibný náskok 4:0, nenesl. Přerovské hráčky skóre otočily (4:6) a vedení držely do stavu 9:12 na svojí straně. Volejbalistky Králova Pole následně zpřesnily hru a vývoj setu otočily. Přerov už zareagovat nedokázal, a tak i třetí sada vyzněla pro domácí (25:20).

Čtvrtý set byl dlouho přetahovanou o každý bod (14:13) a bylo to nakonec Brno, které zatáhlo za lepší konec a do druhého technického time outu vstupovalo za příznivějšího skóre 16:13. Následné eso Anny Suché na 17:13 domácí ještě více uklidnilo a Královo Pole už potom žádný zvrat nepřipustilo. Čtvrtý set vyhrálo Brno 25:21 a připsalo si na své konto tři extraligové body.

Autor: Barbora Mertová

Domácí:

Kristýna Boulová (kapitánka VK KP BRNO): V prvním setu jsme byly dost v šoku ze ztráty naší první nahrávačky, ale nakonec jsme se semkly, daly to dohromady a hodně důležité vítězství je tak doma.“

Marek Rojko (trenér VK KP BRNO): „My jsme dnes museli čelit velmi nepříjemné situaci hned v úvodu celého utkání, kdy ze hry musela nečekaně odejít Ivana Zburová. Byl to velký stres a my jsme nakonec na hřiště poslali hráčky, které vypadaly nejméně nervózně. I tak jsme ale mohli první set vyhrát. Přerov nám dnes mohl učinit daleko více problémů, a nakonec z toho byl jeden set. Hráčkám jsem po první sadě řekl, že dnes volejbal nemusí být pěkný, ale účelný. A to se splnilo, protože máme tři body, které jsme chtěli, navíc v krizovém scénáři, což je velmi důležité.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov):My jsme sem jeli s tím, že budeme bojovat za každý balón, což se podařilo a myslím, že kdybychom nedělaly zbytečné chyby, mohlo to být ještě zajímavější.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov):S výkonem našeho týmu jsem spokojený. Byly samozřejmě momenty, které ukázaly, že nejsme tak zkušené družstvo jako to domácí. Ale myslím, že jsme Brno zaskočili odvahou a nebojácností. Zápas samozřejmě ovlivnila ztráta Zburové, které přeji, ať to není nic vážného. Klub jako KP se s tím ale musí vyrovnat. Co mě dnes překvapilo, že Brno asi hodně zapracovalo na servisu, protože ho drželo velmi kvalitní. U nás se ukazuje, že tvrdě pracujeme a posouváme se dál a já jsem přesvědčený, že za další měsíc zase pokročíme dopředu.“