0:321:25, 27:29, 15:25
PVK Olymp Praha PVK Olymp Praha
Volejbal Přerov: McClellan, Hůsková, Köhlerová, Semerádová, Dlouhá, Zatloukalová M., libero: Kulová, střídaly: Daňková, Baláková
PVK Olymp Praha: Kalhousová, Smutná, Šimáňová, Bartošová, Neumannová, Brichtová, libero: Pešková, střídaly: Virtová, Šmídová, Patočková

Utkání bylo od začátku dosti vyrovnané, až to do jisté míry možná rozhodilo hostující hráčky, které chvílemi působily dosti profesorsky, jakoby si přijely zahrát pro ně tréninkové utkání. První sada se lámala až v koncovce, kterou si ovšem pražský tým pohlídal a zvítězil 21:25.

Přerovské dravé mládí se ale nevzdávalo a po celou dobu druhého dějství tahalo za delší konec. Odměnou jim byly 4 setboly za stavu 24:20, kdy se dokonce začaly po špatném servisu jedné z hráček Olympu radovat z výhry, ovšem velice rychle dostaly studenou sprchu, protože rozhodčí ukázal, že před servisem ještě nepískal. Možná to byl zlomový moment celého zápasu, a i přes další možnosti na ukončení druhého setu tak Zubřice nedokonaly. Na druhé straně prokázala silnou hlavu Natálie Šmídová, která za stavu 24:20 dokázala, i přes hrozbu setbolu, vytáhnout z rukávu opravdu kvalitní servisy. Olymp ve velkém boji nakonec zvítězil v druhém setu 27:29, což byla předzvěst tomu, co se v přerovské Městské sportovní hale dělo v setu třetím.

Psychicky zlomené Přerovačky se dokázaly zvednout až v polovině třetího setu, kdy už měl Olymp luxusní náskok, který si pohlídal, vyhrál ho 15:25 a celkově tak 0:3 na sety.

Domácí:

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Šára (Šárka Semerádová pozn. redaktora) to řekla přesně, že asi trpíme nějakou nemocí, která se jmenuje – neumíme vyhrát. To už není prostě možný, samozřejmě je to o nás a můžeme si za to samy. Ve druhém setu jsme vedly 24:20, a přesto jsme ho nedokázaly vyhrát, kdy ten zápas poté mohl zase vypadat úplně jinak. Myslím si, že druhý set, i ten první, byl hezký sport, ten třetí byl bohužel už jen odezva toho, že jsme byly psychicky zlomené a odevzdané.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Myslím si, že dva sety jsme hráli s Olympem vyrovnanou partii. Myslím si, že ten druhý set jsme měli jednoznačně vyhrát, kdy jsme akorát zase nezvládli koncovku, kterou jsme vedli 24:20. Možná to bylo tím, že už jsme ho jednou vyhráli, ale rozhodčí nezapískal před servisem a holky už to mohly mít v hlavách. Třetí set ovlivnila ta koncovka druhého setu, kde než jsme se z toho otřepali, byla půlka setu a pak už jsme zase dokázali hrát s Olympem vyrovnaně. Možná to bude znít hrozně blbě, prohráli jsme 0:3, ale dva a půl setu, si myslím, jsme hráli dobrý volejbal.“

Hosté:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „První dva sety se nám absolutně nepovedly, vstoupily jsme do toho utkání dosti laxně, asi jsme počítaly s tím, že to tady bude za tři body, ale soupeř nás za ty první dva sety hodně potrápil. Pro nás to bylo velký trápení, pak naštěstí v tom třetím setu jsme se nějak zmátořily a už jsme začaly hrát to, co jsme potřebovaly a to, co jsme hlavně chtěly hrát celou tu dobu. Takže jsem ráda, že to dopadlo za tři body, i když teda ty první dva sety byly dosti o fous, ale hlavní je výhra.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „ My jsme především spokojeni s tím, že jsme vyhráli 0:3 a vezeme tak všechny body, což jsme si před zápasem přáli. Musím ale konstatovat, že jsme k tomu přistoupili až příliš profesorky, ležérně, v poklidném tréninkovém tempu a to se nám v průběhu prvního, a hlavně pak druhého, setu zle vyplatilo. Prohrávali jsme 24:20 a vlastně jsme se vrátili do koncovky druhého setu až díky servisům Natky Šmídové, která nás vrátila do stavu 24:24. Poté se nám podařilo vybojovat koncovku a ta vlastně rozhodla celý zápas, protože domácí zlomila a nás nastartovala k tomu, co jsme očekávali. Ve třetím setu už to poté mělo pro nás jasný průběh. Já jsem hlavně spokojen s tím vítězstvím 0:3.“

•  autor: Jan Pořízek
    autor: Jan Pořízek