"Zajda" táhla Zubřice ke třem bodům

Obrovská bojovnost zdobila domácí tým po celé utkání. Přestože v prvních dvou setech přerovské hráčky vždy prohrávaly mnohabodovým rozdílem, nevzdaly se a otočily ve svůj prospěch i ztrátu devíti bodů v druhé sadě. Velkou měrou k tomu přispěl i výkon zkušené nahrávačky Petry Zajícové. Ve třetím setu už přerovský celek dominoval a proměnil Ariannou Person mečbol v tříbodové vítězství.
22.kolo sobota 23.2.2019, 18:00
3:025:22, 27:25, 25:14
Brno Brno
Volejbal Přerov: Domácí: Zajícová, Svobodová, Jehlářová, Měrková, Person, Shapaval, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Vander Meer, Bartošíková
Brno: Hosté: Sklenářová, Boulová, Nováková, Janečková, Svobodníková, Beránková, libera Chlumská, Kuníková. Střídala: A. Pospíšilová

Diváci: 235

Vstup do zápasu navodil vzpomínky na nepovedené středeční utkání. Ztráta 0:5 při servisu Boulové působila hrozivě, ale brzy bylo vyrovnáno - 8:8. Bohužel přišla další krizová pasáž na přerovské straně, brněnská Janečková zaútočila dvakrát z pipu, následovaly dva špatné příjmy a rázem to bylo o pět bodů. Jenže přerovské volejbalistky měly tentokrát velkou výhodu – Zajícovou na nahrávce. Ta se úspěšně drala za každým zvednutým míčem a svým výkonem strhávala ostatní. Dařilo se bránit nejúdernější sílu Brna – Janečkovou, pracovalo se dobře v poli, na síti i útoku. Setbol získaly domácí ženy díky pozornému zásahu na síti proti pokusu Janečkové o ulívku.

V druhém setu si Přerovanky dlouho zahrávaly se zdravím trenéry Vlčka. Marně se jim ve dvou oddechových časech snažil připomínat taktické pokyny a zásady volejbalové obrany v poli. Při skóre 4:11 měl přerovský kouč vybrané oba time-outy. A bylo ještě hůře, poněvadž po esu Svobodníkové vedlo Brno 20:11. Dříve by to byl už rozhodující náskok, ale tentokrát tomu tak nebylo. První šňůra při servisu Měrkové znamenala snížení na 15:20 a při druhé už se skóre otočilo na 22:21. Janečková dostávala v této fázi tři míče do pipu, bohužel si však třikrát vylámala zuby na přerovském bloku. To ji však nezastavilo a dokázala odvrátit tři setboly. Při čtvrtém však zaútočila do autu a bylo to 2:0 na sety.

Poprvé v duelu se přerovské ženy dostaly do vedení na začátku sady ve třetím dějství a už ho nepustily. Osmibodová šňůra při servisu Zajícové zařídila bezpečný náskok 20:7. Brňanky sice snížily na 13:22, ale navíc už neměly psychické i morální síly. Na hřiště se na závěrečnou výměnu dostala i mladá nahrávačka Barbora Bartošíková, jež na podání vystřídala Měrkovou. Mečbol proměnila Arianna Person, která vytloukla blok hostů.

Autor: Stanislav Šmidák, foto Jan Pořízek

Domácí:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Dnes se nám dařilo na servisu. A co jsme zvedly do jedničky, Zajda nahrála. Bojovaly jsme všechny bez výjimky.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Jsem spokojený s vítězstvím za tři body v domácím prostředí. Měli jsme katastrofické vstupy do prvních dvou setů. Zlepšený výkon jsme podali na servisu a také se nám dařilo lépe blokařsky. Když jsme plnili taktické pokyny, soupeřky jsme přehrávali. Trochu nám »pomohl« nějaký problém Chlumské, které přeji brzký návrat. Skvěle, až na krátký výpadek v druhém setu, zahrála na nahrávce Petra Zajícová.“

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Odehrály jsme dva vyrovnané sety, ale koncovky patřily domácím. Třetí set už byl jasný. Viděly jsme dnes polařsky dobré utkání.“

Martin Gerža (coach VK Brno): „Rozhodující pro výsledek utkání byl výborný servis domácích, se kterým jsme se nedokázali vyrovnat. A také k tomu přispěl na druhé straně skvělý výkon nahrávačky Zajícové.“