ŽIJEME VOLEJBALEM!
Zápas

Zubřice skvěle ve Šternberku

17.kolo čtvrtek 25.1.2018, 17:00
Šternberk Šternberk
2:325:15, 13:25, 12:25, 25:19, 9:
Volejbal Přerov Volejbal Přerov
Šternberk: Domácí: Karpushyna, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libera Oborná, Janečková. Střídaly: Hanousková, Šenková, Ambrožová, Vrabcová.
Volejbal Přerov: Hosté: Svobodová, Vander Meer, Jehlářová, Zatloukalová, Schoene, Gauthier, libera Šádková, Kohoutová. Střídaly: Skálová, Gogová, Veselá.

Diváci: 140

Komentář

Možná klíčovou bitvou o poslední místenku do letošního play-off bylo utkání 17. kola základní části extraligy mezi devátým Sokolem Šternberk a osmým Přerovem. Domácí volejbalistky ztrácely před vzájemným měřením sil na svého soupeře tři body a tato ztráta po utkání narostla o další bod. Přerov totiž zvítězil ve Šternberku v dlouhé bitvě plné zvratů 3:2.

Domácí hráčky šly do utkání, v němž šlo takřka doslova o příslovečných šest bodů, s vervou. Hned na začátku úvodního setu měly bodově navrch a po šňůře servisů Poláškové vedly už 10:4. Přerov ještě několikrát stáhl na rozdíl tří bodů, koncovku ale nezvládl a prohrál vysoko 15:25.

Druhé dějství začalo několikerým střídáním ve vedení, rozhodující moment nastal až v polovině sady, v níž hosté při podání střídající Gogové utekly z 8:10 na 8:16 a v závěru i díky servisu Jehlářové (12:17, 12:21) protivníka definitivně dorazily. Šternberk uhrál pouhých třináct míčů a začínalo se od začátku.

Třetí část duelu začala bodovou přestřelkou (1:5, 5:5), zahřmělo ale až od stavu 8:9, kdy se na servis postavila hostující Američanka Gauthier a hra Sokola se náhle zcela rozpadla. Za stavu 8:19 bylo rozhodnuto a výsledek 12:25 znamenal další ránu domácímu sebevědomí i první bod pro Přerov.

Kdo by si však myslel, že je odpor Šternberanek definitivně zlomen, velmi by se mýlil. Úvod čtvrtého setu tomu sice krátce napovídal (1:3), poté však po servisech Novákové a Poláškové rázem vedly domácí hráčky 12:4. Následovaly sice bodové dostihy (14:11), víc už ale Přerovanky nestihly a po výsledku 25:19 se šlo do tiebreaku.

Také v něm zpočátku mířil Sokol za úspěchem (3:1), ten se ale postupně překlápěl na stranu hostí (4:7). Naposledy byl Šternberk v těsném kontaktu za stavu 7:8, pak už jen víc a víc ztrácel a po výsledku 9:15 prohrál nejen zápas s Přerovem, ale i svůj čtvrtý tiebreak v sezoně.

Autor: Adam Fritscher

Ohlasy trenérů

Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Do utkání jsme vstoupily velmi slušně a s nábojem. Ve druhém setu nás soupeř zatlačil na servisu, my jsme přestaly přihrávat a ve třetím navíc i komunikovat, z čehož plynuly zbytečné chyby. Ve čtvrtém setu jsme se zase vrátily do hry a pak přišel náš už klasický tiebreak.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Znovu se potvrdilo, že máme s Přerovem naprosto vyrovnaný tým. Průběh zápasu byl jako na houpačce. Po velmi dobrém prvním setu jsme polevili v agresivitě i na servisu, čehož Přerov využil. Naše hra se nám vrátila až ve čtvrtém setu, v němž vedle celého týmu musím vyzdvihnout zejména Sandru Kotlabovou, která se prosazovala především v těžkých situacích. V tiebreaku bylo klíčových několik nepřesných přihrávek v jeho úvodu a pak především jedna naše nesložená bodovka přes nahrávačku, která o výsledku prakticky rozhodla.“

Hosté:

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „První set rozhodla naše špatná přihrávka. Pak jsme se zvedly a škoda čtvrtého setu, který nám zbytečně utekl. Bylo vidět, že když přihráváme a neděláme zbytečné chyby, tak jsme byly nad soupeřem.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Jsme šťastní za výhru a vážíme si jí, i když to nakonec bylo jen 3:2. Věděli jsme, že to tady nebude nic lehkého, protože je tady bouřlivá atmosféra, ale právě pro ni se sem těšíme znovu, protože k volejbalu patří. V prvním setu jsme to domácím hodně usnadnili, bylo tam z naší strany hodně nervozity a špatná přihrávka. Pak to bylo po dva sety lepší blokařsky i v útoku. Škoda čtvrtého setu a v tiebreaku jsme lépe ustáli kritické momenty. Z našeho týmu chválím především Vander Meer a Gauthier.“


Fotogalerie

Zobrazit:
 

Sezóna 2022/2023 - posledních 50 fotografií

TIP: kliknutím na náhled, zobrazíte fotografii ve větší velikosti.
K sezóně 2022/2023 nejsou k dispozici žádné fotografie.